Sajtóközlemény az intézményi parkolási rend kapcsán

A Debreceni Egyetem a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház esetében egy hónapja, a Klinikai Központ esetében másfél éve vette vissza a 15 évre kiszervezett parkolási szolgáltatásokat. Ebben az időszakban a Klinikán az üzemeltető magáncég évente 100 milliós osztalékokat fizetett, ma pedig a magánvagyonokat gyarapító osztalék helyett az összeg a betegellátás és az ahhoz kapcsolódó szolgáltatások javítására fordítható.

Az intézmény sajnálattal értesült róla, hogy egyes politikai szereplők a politikai haszonszerzés reményében azt a látszatot keltik, hogy áremelkedés történt, miközben a díjszabás öt éve változatlan. A parkolási díj meghatározásakor a legfontosabb szempont a forgalom szabályozása volt, hogy elkerüljük a közlekedési káoszt az intézmények területén, és meg tudjuk teremteni a mentők és betegszállítók zavartalan közlekedését. Leszögezzük: az ellátáshoz való hozzáférés kapcsán intézményünk mindenkinek biztosítja az ingyenességet az első félórában, mindenki beviheti a beteget szállítási céllal, a rendszeres kezelésre szoruló betegek és hozzátartozóik pedig igen jelentős kedvezménnyel vehetnek rendszeres belépőt.

A szűkös parkolókapacitás miatt a parkolóhelyek számának bővítése folyamatos. Csak az elmúlt hónapokban több mint 200 új parkolóhelyet alakítottunk ki a Klinikai Központ területén. A bővítési programot 2018-ban az integrációnak köszönhetően a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház területén is folytatni tudjuk: 80 millió forintból fejlesztjük a közelmúltban a DE fenntartásába került Kenézy Gyula Egyetemi Kórház parkolóit és úthálózatát.

Kelt: Debrecen, 2018. február 15.

 

Letölthető dokumentumok

Események

A DE BTK Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszék valamint a MTA DAB Nevelés- és Művelődéstudományi Szakbizottsága szervezésében a Kutatások hasznosulása a gyakorlatban címmel rendez konferenciát november 25-én, hétfőn.

Futballstílusok, futballfilozófiák címmel tart előadást Kozma Mihály, minden idők legsikeresebb MLSZ futsal szövetségi kapitánya a Labdarúgás elmélete és gyakorlata című előadás-sorozat keretében.

A modern labdarúgó világbajnokságok történetéről tart előadást Sándor Mihály, sporttörténész, újságíró, szakíró, Nívó - és Ezüstgerely-díjas szerző a Labdarúgás elmélete és gyakorlata című előadás-sorozat keretében.