A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara 2017. június 19-24 között rendezi meg az 5. AVA Kongresszusát 9 ország több, mint 60 fő részvételével.

Az MBA képzés az AGRIMBA nemzetközi hálózat részeként 1989-ben kezdődött a jogelőd Debreceni Agrártudományi Egyetemen. Az AVA kongresszus az AGRIMBA nemzetközi hálózat legmagasabb szakmai és tudományos rendezvénye, mely 2 évente kerül megrendezésre a hálózat egy tagjánál, 2017-ben Magyarországon, a Debreceni Egyetemen. Az idei rendezvény különlegessége, hogy a kongresszus ideje alatt, június 20-án írnak alá egy kettős diplomás képzés indításáról szóló együttműködési megállaposát a DE GTK Gazdálkodástudományi Intézetének, valamint a hálózat Mongolian University of Life Sciences, “MBA for International Agribusiness” programjának képviselói. A vállalkozásfejlesztési MSc szakot érintő szerződés, már nem az első, hiszen 2011-ben a finnországi JAMK University of Applied Sciences intézménye Entrepreneurship and Business Competence, MBA programjával is hasonló egyezséget között az intézmény.