Lezárult a nővérszálló épületének energetikai korszerűsítése

Debrecen, 2017.10.30.
Debreceni Egyetem
KEHOP-5.2.10-16-2016-00050
PÁLYÁZATI SAJTÓKÖZLEMÉNY

LEZÁRULT A NŐVÉRSZÁLLÓ ÉPÜLETÉNEK ENERGETIKAI KORSZERŰSÍTÉSE

A KÓRHÁZ ELTÖKÉLT SZÁNDÉKA, HOGY AZ ÉPÜLET ENERGIAFELHASZNÁLÁSÁT ÉS EZÁLTAL AZ ÉPÜLET MŰKÖDÉSÉHEZ NÉLKÜLÖZHETETLEN KIADÁSOKAT CSÖKKENTSE.

A projekt forrását a Kohéziós Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja. Összesen 118,92 millió Ft vissza nem térítendő támogatásban részesítették a terveket. A fejlesztések nagymértékben hozzájárulnak a környezeti terhelés csökkentéséhez.

A Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházhoz tartozó Nővérszálló épülete,- ahol az energetikai fejlesztés megvalósult-, Debrecenben a Bartók Béla út 2-26.szám alatt található. A Kórház eltökélt szándéka, hogy az épület energiafelhasználását és ezáltal a kiadásokat csökkentse. Az energiacsökkentés lehetőségeit figyelembe véve terveztük az energiahatékonyság fokozását. Az elvégzett átalakítások az épületen a külső hőszigetelés, a nyílászárók cseréje, a lapostető szigetelése, a pincefödém szigetelése és egy 25 kWp rendszerméretű napelemes rendszer telepítése. Az energetikai korszerűsítés négyzetméter adatai a következőek:

- Homlokzati hőszigetelés 1248 m2,
- Pincefödém szigetelés 394 m2,
- Nyílászárók cseréje 3 féle, összesen 3 db kültéri ajtó elhelyezése, 3 féle, összesen 45 db ablak elhelyezése 42 db üvegfal ajtóval, bukó-nyíló ablakkal,
- Lapostető szigetelés 524 m2,
- Napelemes rendszer 100 db 250Wp teljesítményű polikristályos napelem megfelelő inverterrel.

Projekt azonosító: KEHOP-5.2.10-16-2016-00050
A projekt címe: Nővérszálló épületének energetikai korszerűsítése
Projekt időtartama: 2017.02.01. – 2017.11.30.
Az elnyert támogatás összege: 118 920 480 Ft
Támogatási intenzitás: 100%

További információ kérhető:
Pályázati Központ
Telefon: +36 52 512 900 mellék: 74148
Email: palyazat@kenezykorhaz.hu
Weblap: www.kenezykorhaz.hu

Letölthető dokumentumok

Események

Idén immár 17. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat külföldi hallgatóit tömörítő szervezete, az International Student Union (ISU) gasztronómiai fesztiválját, az International Food Day-t a Debreceni Egyetemen.

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.