Jelentős oktatásfejlesztés a Debreceni Egyetemen

Jelentős oktatásfejlesztés a Debreceni Egyetemen

A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar és Gyógyszerésztudományi Kar hallgatói számára is bevezetik az Egészségügyi Elektronikus Szolgáltatási Tér (EESZT) használatának oktatását.
Az ötödéves hallgatók részletes elméleti ismertetés után medikai rendszeren keresztül egy virtuális beteg kórelőzménye alapján megismerkedhetnek a gyógyszerfelírással, valamint az EESZT oktatásra szánt környezetében tárolt virtuális receptek segítségével gyógyszertári informatikai rendszeren keresztül gyakorolhatják a gyógyszerkiadás teljes folyamatát. Így felírási igazolásra, illetve teljes papírmentességgel, TAJ-szám alapján is történhet majd eReceptre gyógyszerkiadás virtuális beteg részére. Tevékenységüket ezután az EESZT lakossági portálján is ellenőrzik majd.
Az EESZT képzés tematikáját az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) munkatársai dolgozták ki, melynek tesztelése után az elméleti és gyakorlati képzés 2019. március 8-án indul el. Az oktatást az ÁEEK munkatársai végzik majd. Az ehhez szükséges infrastruktúrát - vagyis a szoftveres és hardveres hátteret - már kiépítették.

2019. március 8.

Események

-

Idén is egyhetes ünnepségsorozattal búcsúznak az egyetemtől, a diákévektől a Gazdaságtudományi Kar, valamint a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar hallgatói május 5-től.

Fenntartható-e a fogyasztásunk és mit csinál a fenntartható marketing? címmel Kiss Virág Ágnes és Török Barbara tart előadást az egyetem Tudományos Igazgatóságának ismeretterjesztő sorozatában.

A Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóság nyugalmazott természetvédelmi szakreferense, Ambrus András lesz az Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék szemináriumsorozatának következő előadója. Ambrus András Lápi tarkalepke (Euphydryas aurinia) a Hanságban című prezentációját május 8-án, csütörtökön 12 órától tartja.