Versenyképesség és társadalmi megújulás

Társadalmi kihívások és innovációs kompetenciák a debreceni egyetemisták körében


Hol tartanak a debreceni egyetemisták a változásmenedzselésben, a megújulás képessége terén? A Debreceni Egyetem hallgatói körében végzett 1.000 fős online kérdőíves kutatás azt méri föl, hogy a jövő értelmisége hogyan reagál azokra a társadalmi kihívásokra, amelyek a technológiai környezet és a gazdasági rendszerek gyors átalakulásából adódnak. Fejleszteni kell a rendszerszemléletű gondolkodást, a kezdeményezőképességet, a problémamegoldó készséget, a kreativitást, a felelősségvállalást, a vállalkozói habitust, a kapcsolatteremtő képességet. Vissza kell szorítani a kockázatkerülő magatartást és a végrehajtói habitust. Az innovációs készség fejlesztésére stratégiát dolgoz ki az egyetem. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

Letölthető dokumentumok

Események

A Debreceni Egyetem egész napos programkínálattal várja a dolgozóit és családtagjaikat a Gyermeknapi Családi napra, az Iciri-piciri Alumni napra a Nagyerdei Kultúrparkba a Családbarát Egyetem programsorozat keretében a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ és a Lelkierő Egyesület közreműködésével.

Szakvezetéssel kísért sétákat indítanak a Debreceni Egyetem Botanikus Kertjében május 18-án a Növények Napján. Az arborétum, a pálmaház és a pozsgásház mellett ezúttal látogathatóvá válnak a máskor a nagyközönség előtt zárt gyűjtemények is, így a kaktuszház, illetve a védett növények szaporító telepe.

Félévzáró gálakoncerten lépnek közönség elé és mutatják meg tehetségüket a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézet szabadon választható könnyűzenei kurzusának hallgatói a Liszt teremben. Az egyetemisták hazai és külföldi előadóktól adnak elő kortárs és néhány évtizeddel ezelőtt megjelent slágereket.Időpont: 2024. május 19., vasárnap 20:00Helyszín: Liszt terem, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar