Tornagyőzelmekkel tisztelegtünk a DVSC legendás edzőjének emléke előtt

Szeptember 7-én immár tizenhatodik alkalommal került megrendezésre a Garamvölgyi Lajos Emléktorna.

Négy korosztályunk – U8, U9, U10, U11 – szombaton az Oláh Gábor utcai Sportkomplexumban lépett pályára, hogy a DSI Debrecen, a Balmazújváros, a DVSC Labdarúgó Akadémia, Loki Focisuli és a Hajdúszoboszló csapataival közösen labdarúgó-tornával emlékezzenek a DVSC egykori kiváló edzőjére, Garamvölgyi Lajosra.

Ifjoncaink kiváló teljesítményt nyújtottak, mind a négy gárdánk a legfényesebb medált vehette át és emelhette magasba a győzteseknek járó serleget a torna zárásaként. A kupát és az érmeket a legendás edző fia, Garamvölgyi Péter és a DVSC legsikeresebb edzője, Herczeg András adta át a játékosoknak.

U11

-A két csoportmérkőzésünket magabiztos játékkal, sok gólt szerezve sikerült megnyernünk, ami negatívum az a kapott gólok száma. A döntőben az egy évvel fiatalabb akadémistákkal találkoztunk, ami egy végig kiélezett, színvonalas összecsapást hozott. Remek hozzáállást tanúsítva hátrányból sikerült egyenlítenünk, majd a büntetőpárbajban a tornagyőzelmet is megszereznünk. Dicséret illeti mindkét csapat résztvevőit. Örülök, hogy egész nap folyamán kompakt csapat benyomását keltettük, és több olyan játékelemet láthattam a gyerekektől, amiben fejlődtünk. Köszönjük a szülők sportszerű biztatását – értékelt Szabó János.

DSI Debrecen – DEAC: 1-4

Balmazújváros – DEAC: 3-5

DEAC – DVSC LA 1:1 büntetőkkel: 2:1

DEAC U11: Gyulai Dániel, Birizdó Balázs, Mosolygó Bence, Nagy Gábor Péter, Veres Benett, Somi Bence, Szabó Simon, Barkó Márton, Vaszkó Márton, Bényei Gréta, Aczél Bence, Szabó Zalán, Sándor Illés, Fedor Dániel Domokos

Vezetőedző: Szabó János

U10

-Ahogy a korábbi években, idén is a Garamvölgyi Lajos Emléktornával hangolódtunk a hamarosan rajtoló Bozsik-szezonra. Az első mérkőzésen még akadtak gondjaink a helyzetkihasználással, viszont pozitívum, hogy hátulról építkezve tudatosan építettük támadásainkat. A másik két párharcban végig mi domináltunk, a létszámelőnyös helyzeteket jól oldottuk meg, lehetőségeinket jó százalékban értékesítettük. Gratulálok a gyerekeknek a tornagyőzelemhez, ám helyén kell kezelnünk a sikert. Az igazán nagy erőfelmérő majd a Bozsik-tornákon lesz, de azokon sem féltem tanítványaimat – tekintett vissza a tornára Molnár Bálint

DEAC – DSI Debrecen: 0-0

DEAC – Balmazújváros 8-0

DEAC – Loki Focisuli: 8-0

DEAC U10: Koós Domonkos, Som Noel, Török Oszkár, Herman Péter, Szatmári Dávid, Hunya Simon, Bán Gergely, Bencze Péter, Bencze Gergő, Kovács Zsombor, Czentye Benedek, Kecskés Patrik, Patai Benett, Nyíri Roland

Vezetőedző: Molnár Bálint

U9

-Ismét egy élménydús kupán vagyunk túl, amely a Kiemelt Bozsikok előtt egy jó erőfelmérő számunkra. Az előző heti tornával ellentétben ezúttal mindenki megkapta a lehetőséget. A mérkőzéseken önbizalmat tudtunk gyűjteni, a gyerkőcök éles helyzetben is jól alkalmazták az edzéseken tanultakat. Szerencsére most is csak gratulálni tudok a gyerekeknek, egy-egy torna megnyerése óriási élmény, szuper érzés látni a mosolygó, ünneplő ifjoncokat. Az igazi munka viszont csak most kezdődik a kiemelt Bozsik-sorozattal – összegzett Mester Norbert.

DSI Debrecen – DEAC: 0-9

Balmazújváros – DEAC: 1-2

Hajdúszoboszló – DEAC: 1-5

DEAC U9: Szőke András, Somlyai Zoltán, Baja Árpád, Arman Levente, Matkó Noel, Bácsi Ádám, Barna Benjámin, Mészár Dávid, Székely Zétény, Sarkadi Zsigmond, Orbán Kende

Vezetőedző: Mester Norbert

U8

-Elmúlt heti sikerünk után feltöltődve érkeztünk a városi tornára, bízva a jó szereplésben. Szerettünk volna méltóképp megemlékezni az edzőlegendáról, Garamvölgyi Lajosról. Előző heti csapatunkhoz képest változtattunk az összeállításon, próbáltunk a nyaralásokból később visszatérők számára is versenylehetőséget biztosítani.  Kissé álmosan indult a torna számunkra, több technikai hiba csúszott a játékunkba, ami eddig nem jellemzett minket. Mindhárom mérkőzésünkön domináltunk, sok-sok gólszerzési lehetőségünk akadt, de a szerencsével kicsit hadilábon álltunk. Folyamatosan fogadták meg a gyerekek a tanácsaimat a párharcok közben, ez jó játékkal párosult, ismét gólra törően, kezdeményezően fociztunk. Győztes csoportmérkőzéseink megvívása után, már a döntőben is magabiztosak voltunk és megnyertük ezt a tornát is. Herczeg András. és Kozma Mihály dicsérő szavai az éremátadón mind a gyermekeknek és nekem, mint edzőnek is óriási élmény volt – fogalmazott Kovács Krisztián.

DSI Debrecen – DEAC: 1-9

DEAC – Balmazújváros: 7-0

DEAC – DVSC LA: 6-0

DEAC U8: Czentye Dániel, Gurzó László, Mercs Péter, Szabó Balázs, Mézes Levente, Mokánszki Marcell, Szolnoki Imre, Kázmér Soma, Fülöp Zsolt

Vezetőedző: Kovács Krisztián

The post Tornagyőzelmekkel tisztelegtünk a DVSC legendás edzőjének emléke előtt appeared first on DEAC.