Témavezetés és mentorálás a felelős kutatásért

Az INTEGRITY (www.h2020integrity.eu) uniós projekt keretében „Supervizing and mentoring towards responsible conduct of research " (Témavezetés és mentorálás a felelős kutatásért) címmel hirdet 4 órás kurzust a témavezetés során felmerülő akadémiai integritás kérdéseiről a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Népegészség- és Járványtani Intézete.

Az ingyenes, angol nyelvű, online kurzus bármikor elvégezhető a https://elearning.elevatehealth.eu/local/orders/land_affiliate.php?as=N…. linken keresztül. A kurzus elvégzéséről a résztvevők tanúsítványt kapnak.

A kezdő PhD-hallgatók számára a tudományos élet jelenlegi követelményei bonyolultak. A témavezető segíthet abban, hogy a hallgatók eligazodjanak a tudományos életben, ha megismerkednek a szerzőséggel, az open research elvárásokkal, az adatkezeléssel, az összeférhetetlenséggel, vagy az akadémiai élettel kapcsolatos helyzetekkel és döntésekkel.

A kurzus segít a témavezetőknek abban, hogy megerősítsék az akadémiai integritáshoz kapcsolódó készségeket.

A kurzussal kapcsolatos bővebb információ a varga.orsolya@med.unideb.hu email címen kérhető.

Közzététel dátuma

Események

A Lippai Balázs Roma Szakkollégium szervezésében a Péli Tamás kulturális est keretében mutatják be a Sors/Képek Roma életutak dokumentumfilmen című kötetet.

Öt művészeti iskola összefogásában viszik színre napjaink egyik legnépszerűbb musicaljét, a Cabaret-t az oDEon egyetemi színházban. A közönségnek áprilisban két alkalommal is különleges élményben lehet része, hiszen pár napon belül két alkalommal is bemutatják a darabot.

A Debreceni Egyetem Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központja, Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ a Lelkierő Egyesülettel közösen rendezi meg 2024. április 20-án a 9. Családi Jégkarnevált az egyetemi dolgozók és gyermekei részére a Debreceni Jégcsarnokban.