Tájékoztató tartós betegséggel elő munkatársaink részére

Egyetemünk elkötelezett a társadalmi felelősségvállalás, az esélyegyenlőség biztosítása, a megváltozott munkaképességű munkatársak foglalkoztatási szintjének növelése iránt.

2018 januárjától önálló szervezeti egységként a Debreceni Egyetem Kancellária Megváltozott Munkaképességűek Központja foglalkozik annak lehetőségével, hogy a megváltozott munkaképességű és fogyatékossággal élő munkavállalóknak a szervezeti egységeiben a foglalkoztatási esélyeit növelje, és - egy el- és befogadó munkahelyi környezet kialakítása mellett -, előmozdítása a célcsoport esélyegyenlőségét.

A központ feladata szolgáltatást nyújtani:

•             egyrészt a munkáltatóknak, (akiket reha formájában jogszabályi kötelezettség terhel a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatása terén), ezért szükséges megtalálni azokat a munkaköret, amelyek megfelelő munkakörülmények biztosítása mellett, kellő odafigyeléssel alkalmassá tehető megváltozott munkaképességű személy alkalmazására.

•             másrészt konzultációs lehetőséget biztosítani azoknak a munkatársainknak, akik jelenleg is tartós betegséggel élnek, vagy tartós táppénzen voltak és most térnek vissza a munka világába. Jelenleg is aktív munkavállalói az egyetemnek, és a munkahelyükön a munkakörükben dolgoznak. Az érintett kollégáknak szeretnénk tájékoztatást nyújtani a jogszabályokban a betegséghez kapcsolódó juttatásokról, valamint az egyetemi támogatási rendszerről.

Központ elérhetősége:

Cím: 4027 Debrecen, Egyetem sugárút 13. DE Tisza István Kollégium, földszint

Telefon: +36 52 512 700 /73573

E-mail: demmk.foglalkoztatas@unideb.hu

Facebook: DEKC MMSZK

Egyéni konzultációs lehetőség egyeztetése:

Bodnár Istvánné ügyvivő-szakértő (rehabilitációs foglalkoztatási referens)

Telefonszám, mellék: +36 52 512 700 / 73574

E-mail: bodnar.istvanne@unideb.hu

Cím: 4027 Debrecen, Egyetem sugárút 13.

DE Tisza István Kollégium, földszint (iroda)

Debrecen, 2022. május 23.

Kövér Tamás központvezető

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

A Debreceni Egyetem Közművelődési Titkárság, Kulturális és Szervezési Iroda rendezésében Böszörményi Kovács Zsolt művei tekinthetők meg az Élettudományi Galériában.

Versényi Anna képzőművész, író, pszichológus munkáiból nyílik kiállítás Mappa Mundi - „Erre sárkányok élnek” címmel április 28-án az Elméleti Galériában.

A Labdarúgás elmélete és gyakorlata szabadon választható kredittárgy keretében Labdarúgóklubok stratégiái címmel Szabados Gábor sportközgazdász, egyetemi vendégtanár, az NSO.hu sportblog vezető szerkesztője tart előadást.