Tájékoztató a Debreceni Egyetem munkavállalóinak küldött megtévesztő e-mailekkel kapcsolatban

2023.11.13-án számos (tömegesen) egyetemi e-mail címre érkezett a mproenca@eeg.uminho.pt email címről megtévesztő, csaló adathalász email az alábbi módon:

Tárgy: Új folyamatban lévo ügy
FIGYELEM: Ez a levél külső feladótól származik. Ne kattintson semmire a levélben, és ne nyissa meg a csatolmányt, amennyiben a küldő e-mail címét nem ismeri fel! Függőben lévő jelentés : 1 új értesítése van a novemberi bérszámfejtéshez. Lásd most lent. <!-- Eltávolított Link --> Payment Representative, Copyright © 2023 Unideb

Aki megnyitotta a linket, annak a Zimbra levelezőrendszer felülete jelenik meg. Kérjük a tisztelt kollégákat, hogy ne adják meg az adataikat a hamis oldalon! Aki megadta, keresse az Informatikai Szolgáltató Központot jelszómegváltoztatás céljából. A levelet töröljék!

A feladó cím tiltása, blokkolása központilag megtörtént. A hozzánk forduló felhasználók megkapták a szükséges tájékoztatásokat.

Az Informatikai Biztonsági Központ a hasonló adathalász és a zsaroló e-mailekkel kapcsolatban kéri:

Figyeljenek, hogy a „levél külső feladótól származik”! Soha ne kattintsanak e-mailben érkező bejelentkezési, vagy személyes, illetve érzékeny adat megadását kérő üzenetekben szereplő hivatkozásokra, adataikat soha ne adják meg!

Amennyiben adathalászatra utaló eseményt tapasztalnak, vagy a munkahelyi e-mail fiókjukba gyanúsnak ítélt levél érkezik, jelöljék meg SPAM üzenetként, valamint értesítsék az Informatikai Biztonsági Központ munkatársait!

További információ, valamint a bejelentések megtétele érdekében kérjük, forduljanak a Debreceni Egyetem, Kancellária, Informatikai Biztonsági Központhoz az ibk.helpdesk@unideb.hu e-mail címen.

Debreceni Egyetem, Kancellária
Biztonsági Igazgatóság
Informatikai Biztonsági Központ

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.

A Kommédia ezer arca: Debrecenből a nagyvilágba! című kerekasztal-beszélgetéssel nyitja szakhetét a DE BTK kommunikáció- és médiatudomány alapszakja.