Tájékoztató a Debreceni Egyetem munkavállalóinak küldött megtévesztő (csaló-zsaroló) e-mailekkel kapcsolatban

Tisztelt Munkatársak!

2023.09.26-án számos egyetemi e-mail címre érkezett a rico.kurrent@aon.at e- mail címről megtévesztő, zsaroló hangvételű csaló e-mail.
Az üzenetek az „Ez egy fontos üzenet” tárgyban érkeztek és egy PDF mellékletet tartalmaztak.

A kéretlen levél törzse a „Várjuk a mellékelt állítások igazolását” szöveget tartalmazta. A PDF melléklet jó fordítással magyar nyelven íródott, és a Rendőrség, valamint az Europol nevében írt valótlan tartalmú szöveget tartalmaz.

Kérjük a tisztelt kollégákat, hogy a levélben szereplő fájlt ne nyissák meg!
A csatolmányban írtakat hagyják figyelmen kívül, az nem hivatalos szervezettől érkezett! Az abban szereplő címre semmilyen formában ne küldjön visszajelzést!
A levelet töröljék!

A feladó címek tiltása, blokkolása megtörtént. A hozzánk forduló felhasználók megkapták a szükséges tájékoztatásokat.

Az Informatikai Biztonsági Központ a hasonló adathalász és a zsaroló e-mailekkel kapcsolatban kéri:

• Figyeljenek, hogy a „levél külső feladótól származik”!
• Soha ne kattintsanak e-mailben érkező bejelentkezési, vagy személyes, illetve érzékeny adat megadását kérő üzenetekben szereplő hivatkozásokra, adataikat soha ne adják meg!
• Amennyiben adathalászatra utaló eseményt tapasztalnak, vagy a munkahelyi e-mail fiókjukba gyanúsnak ítélt levél érkezik, jelöljék meg SPAM üzenetként, valamint értesítsék az Informatikai Biztonsági Központ munkatársait!

További információ, valamint a bejelentések megtétele érdekében kérjük, forduljanak a Debreceni Egyetem, Kancellária, Informatikai Biztonsági Központhoz az ibk.helpdesk@unideb.hu e-mail címen.

Debrecen, 2023.09.28.

Üdvözlettel:
Debreceni Egyetem, Kancellária Biztonsági Igazgatóság Informatikai Biztonsági Központ

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

Idén immár 17. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat külföldi hallgatóit tömörítő szervezete, az International Student Union (ISU) gasztronómiai fesztiválját, az International Food Day-t a Debreceni Egyetemen.

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.