Tájékoztató a Debreceni Egyetem munkavállalóinak küldött adathalász e-mailekről

Az elmúlt napokban számos egyetemi e-mail címre érkezett a Semmelweis Egyetemhez kapcsolódó különböző e- mail címekről megtévesztő, adathalász e-mail. Az üzenetek a „Postaláda-értesítések”, vagy a „Postaláda-értesítések emlékeztetője” (mint a lenti példában is) tárgyban érkeztek. A Debreceni Egyetem, Kancellária Biztonsági Igazgatóság Informatikai Biztonsági Központ arra kéri a DE dolgozóit, hogy a levélben szereplő linket ne nyissák meg, ne adják meg felhasználó adataikat, a levelet töröljék.

A levél törzse a fenti információkat tartalmazta. A „Kattintson ide” link mögött megnyíló adathalász oldal űrlapszerűen bekéri a Felhasználónév, E-mail cím és Jelszó adatokat.

A Semmelweis Egyetem értesítése megtörtént az adathalász levelek terjesztésében érintett postafiókokról. A hozzánk forduló felhasználók megkapták a szükséges tájékoztatásokat. Az Informatikai Biztonsági Központ a hasonló adathalász és a csaló e-mailekkel kapcsolatban kéri:

Figyeljenek, hogy a „levél külső feladótól származik”! Soha ne kattintsanak e-mailben érkező bejelentkezési, vagy személyes, illetve érzékeny adat megadását kérő üzenetekben szereplő hivatkozásokra, adataikat soha ne adják meg! Amennyiben adathalászatra utaló eseményt tapasztalnak, vagy a munkahelyi e-mail fiókjukba gyanúsnak ítélt levél érkezik, jelöljék meg SPAM üzenetként, valamint értesítsék az Informatikai Biztonsági Központ munkatársait! Aki az adatát megadta, kérjük, hívja a 66333-as számot a szükséges jelszóváltoztatás érdekében.

További információ, valamint a bejelentések megtétele érdekében kérjük, forduljanak a Debreceni Egyetem, Kancellária, Informatikai Biztonsági Központhoz az ibk.helpdesk@unideb.hu e-mail címen.

Debreceni Egyetem Kancellária Biztonsági Igazgatóság Informatikai Biztonsági Központ

Közzététel dátuma

Események

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.

A Kommédia ezer arca: Debrecenből a nagyvilágba! című kerekasztal-beszélgetéssel nyitja szakhetét a DE BTK kommunikáció- és médiatudomány alapszakja.