Tájékoztató a DE Egyetem téri campus melegvízhálózatának túlfűtéséről

A DE Egyetem téri Campus alábbi épületeiben a legionella baktérium fertőzés megelőzése érdekében a melegvízhálózaton túlfűtés alkalmazására van szükség:

2023. június 22. (csütörtök) 4:00 órától kezdődően a használati melegvíz hőfoka 70 0C-ra lesz túlfűtve, visszahűlése várhatóan 18:00 óráig eltart.

A túlfűtéssel érintett épületek:
Főépület
Kémia épület
Ökológia épület
Matematika és Földtudományi Intézet épülete
Régi Sportcsarnok
I, II, III-as sz. kollégiumok

A DESOK, DEAC, Agóra, Learning Center, ÉÉK Könyvtár, ÉÉK, Botanikus kert,  Nagyerdei Étterem, Templom és Tanári villák épületekben a használati melegvízszolgáltatás zavartalan lesz.

A forrázásos balesetek elkerülése érdekében felhívjuk a figyelmet a használati melegvíz kellő körültekintéssel történő használatára a jelzett időszakban.

A munkát az UD Praktika Kft. szakemberei végzik el.

Közzététel dátuma

Események

Miért ünnepeljük a kutyák születésnapját? – Az ember-állat kapcsolat antrozoológiai kutatása címmel Lovas Kiss Antal, a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Társadalomtudományi Tanszék docense tart előadást a Tudományos Igazgatóság ismeretterjesztő sorozatában.

Bessenyei Valéria zománcművész, művésztanár alkotásaiból nyílik kiállítás Tűzmorzsák címmel a DEENK Műszaki Könyvtárában.

A Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék szemináriumsorozatának következő előadásán A fekete rigó alkalmazkodása a városi környezethez címmel Pallás Noémi előadását hallgathatják meg.