Rosszul reagáltunk a pontrúgásokra

Kétgólos hátrányból felállt U16-os csapatunk, de az utolsó tíz percben ismét betalált kétszer a Szeged.

Újszentivánra utaztak szombaton Szabó Márton tanítványai, hogy összemérjék erejüket a Szeged-Csanád Grosics Akadémia korosztályos csapatával.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat próbálta érvényre juttatni akaratát, ám nem találtak egymáson fogást a felek. Egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán, helyzetek is adódtak, de a kapuk majd félóráig érintetlenek maradtak. Bár szépen, tudatosan futballoztunk, azonban a 29. percben a mi hálónk zördült meg először, majd szünet előtt kevéssel másodjára is.

Fordulás után hamar zárkóztunk, a 47. minutumban Spadafora Matteo csökkentette egyre a különbséget. Nagy erőket mozgósítottunk, hogy ledolgozzuk hátrányunkat, tettük ezt sikeresen, a 67. percben Horváth Péter villant és már 2-2 állt az eredményjelzőn. Ám hiába egalizáltunk, hibánkat kihasználták a házigazdák és ismét előnybe kerültek, a hajrában pedig bebiztosították győzelmüket.

MLSZ Országos U16 Alap 2. forduló

Szeged-Csanád GA – DEAC: 4-2 (2-0)

DEAC: Elek – Tóth B. (Bencze 85’), Kállai (Spadafora 46’), Patai, Vass (Csonka 85’), Berki (Horváth 61’), Holba, Pindicska, Lengyel, Sárközi, Varga (Aczél 52’)

Vezetőedző: Szabó Márton

Gólszerzők: Spadafora 47’, Horváth 67’

Szabó Márton: Ha elvonatkoztatunk a végeredménytől, akkor azt mondhatom, hogy nagyon büszke vagyok tanítványaimra. Dominánsan, tudatosan tudtunk futballozni egy jó erőkből álló Szeged ellen, külön dicséretet érdemelnek a srácok, hogy kétgólos hátrányból is fel tudtunk állni. Védekezésben is megvolt a szükséges agresszivitás, viszont ha minden meccsen kapunk gólt pontrúgások után, nem állunk az ember mellé, akkor nem fogunk sikeresek lenni. Az ilyen játékhelyzeteknél jobban kell koncentrálnunk, fegyelmezettnek kell lennünk, e téren előre kell lépnünk.

The post Rosszul reagáltunk a pontrúgásokra appeared first on DEAC.