PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

A Pro Regione alapítvány kuratóriuma a 2018-as évre pályázatot ír ki a Debreceni Egyetem alábbi karainak: Állam- és Jogtudományi Kar, Bölcsészettudományi Kar, Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar, Informatikai Kar, Műszaki Kar, Természettudományi és Technológiai Kar, Zeneművészeti Kar nappali tagozatos hallgatói részére.

Az alapítvány támogatására az alábbi kategóriákban lehet pályázatot benyújtani.


I. Kategória

Az alapítvány támogatást nyújt adott tárgyévben megjelent tudományos publikáció, ill. bemutatott zenei produktum elismeréseként.

A támogatás összege bruttó 100 000 Ft, amelyet szja-kötelezettség terhel.


II. Kategória

Az alapítvány egyösszegű támogatást nyújt az adott tárgyévben lezajlott külföldi tudományos konferencián, nemzetközi versenyen, zenei eseményen történő részvételért.

A támogatás összege bruttó 100 000 Ft, amelyet szja-kötelezettség terhel.

A pályázatra nevezhetnek mindazok, akik 2017 szeptembertől alapképzésben III., mesterképzésben I-II. éves, valamint osztatlan tanári képzésben IV-V. éves egyetemi hallgatók és
a) kiemelkedő tanulmányi munkájuk, szakmai tevékenységük alapján élvezik oktatóik, hallgatótársaik megbecsülését, valamint
b) az egyetemen művelt tudományágakban vagy művészeti területen kiemelkedő előmenetelt értek el.


Egyéb feltételek és kritériumok a pályázat benyújtásához

1.) A kuratórium szociális helyzetet nem vesz figyelembe.
2.) Kiemelkedő tanulmányi eredménynek minősül a 4,5 feletti egyszerű tanulmányi átlag, de legalább a 3 utolsó félévből kettőben el kell érni 4,5-öt. A Zeneművészeti Kar hallgatói esetében a 4,8 tanulmányi átlag a feltétel.
3.) A pályázat tárgyát képező időpontban és a pályázat benyújtásának időpontjában is hallgatói jogviszony igazolása szükséges.
4.) Az támogatás két egymást követő tanévben nem nyerhető el, és a pályázaton való részvételt az előző évben megítélt Universitas támogatás is kizárja. Az újabb pályázat benyújtásának feltétele a korábbi, támogatott tevékenységről készített beszámoló benyújtása, amit a korábbi pályázatot ajánló oktatóval ellenjegyeztetni kell. A kuratórium értékeli a korábbi támogatás eredményességét (a korábbi vállalások teljesítését) is.
5.) A pályázathoz mellékelni kell egy vezető oktatói ajánlást. Amennyiben egy oktató több pályázót is támogat egy kategórián belül, azokat rangsorolnia kell.
6.) A hiányos pályázat formai hibának minősül, ami a pályázat kizárásához vezet.
7.) Kizáró ok, ha a pályázat tárgyát képező időpontban Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjban részesült.

ERASMUS- ösztöndíjasoknak kiegészítő támogatást nem tudunk nyújtani.

Pályázatokat benyújtani az e célra kialakított

http://uni-pro.unideb.hu

internetes felületen lehet. Ezen a címen a Főmenüben közvetlenül olvasható a Pályázati felhívás. A belépéshez az egyetemi hálózati azonosítót kell használni. Akinek még nincsen, az a Neptun kód birtokában létre tudja hozni magának a weben. Ennek menete a fent megadott oldalon olvasható a Belépés menüben, ahogyan az ezzel kapcsolatban esetlegesen felmerülő egyéb problémák kezelése, végső esetben az ügyintéző elérhetősége is.

Belépés után a Főmenüben láthatóvá válik két másik menüpont: az Adatlap és az Alapítvány. Az Alapítvány menüpont kiválasztásakor megjelenő felület jobb oldalán a Hozzáadás gombbal választhatja ki a feltöltendő fájlokat.

Kérjük, töltse le az adatlapot, egészítse ki saját adataival, majd a kitöltött adatlapot és a többi benyújtandó dokumentumot beszkennelve töltse fel!

Kérjük, hogy minden, a pályázat szempontjából fontos dokumentumot (adatlap, ajánlás, önéletrajz, TDK dolgozatok és publikációk jegyzéke, eredmények dokumentumai, tanulmányi átlagról igazolás) töltsön fel. A három utolsó félév tanulmányi átlagáról készült igazolást a Hallgatói Adminisztrációs Központ munkatársai adnak ki.

Figyelem! A feltöltésnél konkrét, egyértelmű fájlneveket adjon meg (pl.: Kis Virág adatlap, Kis Virág pályázat indoklása stb.).

A pályázatok benyújtásával kapcsolatos esetleges problémáikat a Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központjának irodájában (Oktatási Központ II. emelet 202.), vagy e-mailben, a toth.ilona@unideb.hu címen szíveskedjenek jelezni.
A szkennelt feltöltendő anyagoknál az olvashatóság és nem a lehető legnagyobb felbontás a lényeg, a nagyméretű anyagok feltöltése kerülendő. Általában minden feltöltendő dokumentumot létre lehet hozni max. 1-2 MB terjedelemben. Egyszerre 3 MB-nál több fájl nem tölthető fel, de külön-külön akár sokkal több is. Képek esetén a jpg típusba mentés csökkenthet a méreten, de a pdf fájlokat is lehet optimalizálni, hogy beleférjenek ebbe a korlátba.

A pályázatok benyújtásának határideje: 2018. november 15-e 12 óra

Felhívjuk a pályázók szíves figyelmét arra, hogy a benyújtás határideje az internetes felület lezárását jelenti, ezt követően dokumentumok feltöltése nem lehetséges.


Felhívjuk az oktatók szíves figyelmét arra, hogy amennyiben több pályázót ajánlanak azonos kategóriában, azokat kategóriánként rangsorolják, és a rangsort a pályázat beadási határidejéig papír alapon küldjék meg Tóth Ilona részére a Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központjának irodájában (Oktatási Központ II. emelet 202.). Ennek elmulasztása kizárhatja a pályázót a pályázatból.
Az alapítvány kuratóriuma minden pályázót írásban értesít az eredményről.
Az alapítvány kuratóriuma a támogatás folyósítását felfüggesztheti, ha a kedvezményezett a pályázatban meghatározott követelményeknek nem tesz eleget, vagy a támogatásra méltatlanná válik.

A pályázatok kezelése bizalmas, elbírálásukat – szükség szerint szakértők bevonásával – a kuratórium végzi.

Debrecen, 2018. október 15.


A Magyar Vidékért Alapítvány Kuratóriuma

 


 

Események

Az olvasás és az írás tanításának összetett folyamatairól, az olvasási készségek fejlesztéséről, a hatékony tanítási módszerekről rendez konferenciát a Belügyminisztérium a Debreceni Egyetemen 2024. november 22-én, pénteken.

Testről vagy lélekről? címmel a depressziók sokféleségéről és küldő-belső okairól tart előadást a Magatartástudományi délutánok sorozat keretében Gonda Xénia november 22-én, pénteken.

A Szenior Egyetem keretében Szekanecz Zoltán, az Általános Orvostudományi Kar Reumatológiai Tanszékének vezetője tart előadást Korral járó mozgásszervi betegségek címmel.