Női röplabdázóinknak is véget ért a nyári szünet

A Debreceni Egyetem alakulatától három játékos távozott, míg érkezési oldalon két név szerepel.

A DEAC női röplabdázói a múlt héten megkezdték a felkészülést. Ugyan hivatalos bejelentés még nincs, ennek ellenére valószínűleg október elején indul az új idény az NB II-ben, így együttesünk nagyjából hét héten keresztül csiszolhatja a játékát. A keretben némi változás történt, hiszen Gáspár Krisztina, Gosztola Réka és Fejes Petra is távozott. A jelek szerint alakulatunkban folytatja a karrierjét Dorogi Míra, emellett arra is reális esély van, hogy Monika Laseckára szintén számíthat Kuszkó Zsolt vezetőedző. Dorogi centerként vethető be, míg Lasecka négyes ütőként termelheti a pontokat. Érdekesség, hogy Monika Lasecka férje, Hubert Lasecki a nyáron igazolt férfi röplabdacsapatunkhoz.

Mozgalmasan alakult a nyár, ugyanis alakulatunkból hárman is férjhez mentek. Az is említésre méltó, hogy öt játékosunk megszerezte a diplomáját, ami nagy teljesítmény az edzések és a mérkőzések mellett – kezdte a beszélgetést a tréner. – Az első tréningeken pozitív tapasztalatokkal gazdagodtam, hiszen motiváltan dolgoztak a lányok. A keret zöme különböző strandröplabda versenyeken indult a nyáron, így a többség jó erőállapotban tért vissza. A terveim szerint heti négy tréning vár ránk a bajnokság kezdetéig. Szeptember közepén Nyíregyházán állunk rajthoz egy tornán, nagyon örülünk, hogy a szervezők minket is meghívtak erre a viadalra. Nincsenek még konkrétumok a pontvadászattal kapcsolatban, ennek ellenére szinte biztos, hogy hasonló lesz a lebonyolítás, mint tavaly. A felkészülés elején lefektettük a céljainkat, több részfeladatot megfogalmaztunk, ám most helyezésről nem beszéltünk. A legutóbbi szezon végén mindenkitől kértem különböző szempontok szerinti értékelést, és az emlékezetes pillanatokból akarunk minél többet megismételni. A csajok szerint szinte minden meccsen akadt egy olyan pillanat, amikor kis túlzással már alig kaptak levegőt, ennek ellenére összekapaszkodtak, és ekkor kiderült, hogy ha küzdenek, akkor elérhető a csúcspont – hangsúlyozta Kuszkó Zsolt.

A szakvezetőtől megtudtuk, hogy ebben az évben a DEAC nem áll rajthoz a Magyar Kupában. Kuszkó Zsolt ezt azzal magyarázta, hogy az utóbbi években többször előfordult, hogy távoli helyekre kellett utazniuk hétköznapokon, ami jelentős problémákat okozott, mivel sokan dolgoznak már.

Köztudott, hogy a 2023/24-es szezonban gárdánk az NB II Keleti csoportjának alapszakaszában a negyedik helyen végzett, ezért az alsóházba jutott, amit imponáló mérleggel (hét győzelem és egy vereség) megnyert.

Fotók: Szolnoki László

The post Női röplabdázóinknak is véget ért a nyári szünet appeared first on DEAC.