Nagyot küzdött a DEAC, de végül a Nagyvárad nyerte a felkészülési tornát

Tizenhárom pontos vereséget szenvedett a DEAC kosárlabdacsapata a Nagyváraddal szemben a hazai rendezésű nemzetközi torna döntőjében, ezzel a második helyen végzett a nívós rendezvényen.

A szlovák Igló elleni sikert követően a Szolnoki Olajbányászt nagy csatában kétvállra fektető Nagyváraddal találkozott a torna döntőjében a DEAC. A találkozó elején felváltva estek a kosarak, 6-6-nál azonban Richard második tripláját is értékesítette, Pridgett közelijével pedig öt ponttal megléptek a vendégek (6-11). A negyed derekán Drenovac ziccerével és Anderson hármasával egyenlített a házigazda, de a rendkívül fizikális kosárlabdát játszó román ezüstérmes ismét magához vette a kezdeményezést, két pontos távolinak köszönhetően pedig kialakult az addigi legnagyobb különbség (13-22). Drenovac hárompontosával közelítettek a hajdúságiak, de ez sem törte meg az ellenfél lendületét, akik végül 26-16-ra nyerték az első tíz percet.

A folytatásban is a Drenovac-Anderson duó szállította a debreceni pontokat, de így is tartotta kétszámjegyű előnyét a Nagyvárad. A kemény játék miatt meglehetősen feszültté vált a hangulat, s bár szerb kiscsatára révén benézett tíz alá a DEAC, két nagyváradi lerohanás után már Andjelko Mandics volt kénytelen időt kérni (24-37). Ezt követően stabilizálódott a cívisvárosiak játéka, de a félidőhöz közeledve meggyűlt a bajuk a büntetőzéssel, így Anderson utolsómásodperces kosara ellenére is 31-46-al mehettek az öltözőbe a felek.

A fordulás után sem változott a játék képe, Richard hárompontosára ugyan még válaszolt Williamson két büntetővel, de egy könnyű vendég ziccer után Tarolis értékesített egy kettő plusz egyes akciót, mellyel már húsz fölé hízott a differencia (33-54). Ezt követően már 24 egység is volt közte, de nem esett össze a DEAC, az Osztojics-Drenovac duó jóvoltából megkezdték a felzárkózást. Pongó egy betörést követően egy triplát is a helyére küldött, a negyed utolsó percében pedig Anderson robogott végig egy szerzett labdával, melynek köszönhetően a hajdúságiak nyerték a negyedet (53-64).

Williamson ziccerével hamar tízen belülre került a Mandics-csapat, s bár Richard és Tarolis gyorsan lehűtötte a kedélyeket egy hármassal és egy gyorsindítással, Pongó és Anderson kosaraival újra csak kilenc volt közte. Egy ideig felváltva estek a kosarak, de elképesztően nagyot küzdött a DEAC, Osztojics zseniális leosztásából Williamson volt eredményes, így öt perccel az órán éledeztek a debreceni remények (64-71). Ennél több azonban nem volt a mérkőzésben, a érthetően a felzárkózás rengeteget kivett Neuwirth Bencéékből, a Nagyvárad pedig okos és pontos játékkal lezárta a mérkőzést, s végül 85-72 arányban diadalmaskodott.

A nemzetközi tornát ezzel a Bajnokok Ligája selejtezőre készülő Nagyvárad nyerte a DEAC előtt, a harmadik helyet pedig a szlovák Igló szerezte meg a végére kissé elfáradó Szolnoki Olajbányász előtt.

DEAC – CSM CSU Oradea 72-85 (16-26, 15-20, 22-18, 19-21)

DEAC: Anderson 14/6, Pongó 8/6, Drenovac 27/3, Williamson 12, Osztojics 10 csere: Neuwirth, Garamvölgyi, Hőgye 1.

Nagyvárad: Brown 14/6, Williams 2, Richard 13/9, Tarolis 17/6, Young 11 csere: Török 5/3, Pridgett 18/6, Nastrut 2, Petrilevicius 3, Schmidt.

The post Nagyot küzdött a DEAC, de végül a Nagyvárad nyerte a felkészülési tornát appeared first on DEAC.