Nagy tervei vannak ifj. Szabó Gábornak

Az Év sportolójának választott kiváló lovas megtiszteltetésnek érzi a díjat, és hálás a Debreceni Egyetem sportklubjának a támogatásért.

Idén az év DEAC-sportolója elismerésben ifj. Szabó Gábor részesült. A kitűnő díjugrató nem tudta személyesen átvenni a díjat az évadzáró gálán, mivel éppen Prágában tartózkodott egy versenyen, helyette Szabó Csaba szakosztályvezető ment fel a színpadra. Lovasunkhoz már eljutott a díszes üvegplakett, amelyből immár kettő van, hiszen tavaly is kapott egyet, amikor az év szakosztálya a lovas lett.

Szabó Csaba szakosztályvezető és Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja a DEAC évadzáró gála díjkiosztóján (fotó: Derencsényi István)

Jó érzés, hogy rám esett a választás, mivel a lovassport újnak számít a klubnál, és a rengeteg népszerű sportág mellett nagyon megtisztelő, hogy egy díjugrató is elismerésben részesül. Az egyesület rengeteget segít a karrieremben, amiért igazán hálás vagyok, így magabiztosabbnak érzem magam, és amikor egy versenyen bemondják, hogy a “DEAC lovasa”, az számomra presztízsértékkel bír. Felemelő érzés egy ilyen nagymúltú klubhoz tartozni – fogalmazott díjugratónk.

Nagyon kicsin múlott, hogy a párizsi olimpián még egy DEAC-sportoló képviselje klubunkat Battai Sugár mellett. A kvalifikációs versenyen az ifj. Szabó Gábort is a soraiban tudó magyar díjugartó-válogatott közel volt a kijutást jelentő második hely eléréséhez, ám végül nem sikerült a bravúr.

Egyénileg meglett a kvalifikáció, mivel elég hibátlan pályát teljesítettem a megadott szinten, de csapatban lehetett kijutni, és sajnos a kvótaszerző versenyen, amely mindössze egyetlen megmérettetés volt, éppen csak lecsúsztunk a párizsi részvételt érő második helyről, így egy álom szertefoszlott. Az egész csapatot megviselte, hiszen mindannyian abban bíztunk, hogy több mint harminc év után ismét részt vehetünk az olimpián. Egy karnyújtásnyira volt – tekintett vissza lovasunk, aki remek formában van, hiszen zsinórban négy, világkupa pontot adó nagydíjat ment verőhiba nélkül Mezőhegyes Chabalával. – Több éves kemény munka után jutottam el vele odáig, hogy a gyümölcs beérett, és leszüretelhetem. Mostanra minden mozdulatát megismertem, a technikai feladatokat sokat gyakoroljuk, és ezeket a versenyeken kamatoztatni tudjuk. Nagyon jó képességű ló, amit szerencsére meg is mutat, jobbnál jobb eredményeket produkál, büszke vagyok rá. Mellette másik két nagypályás lovam, Xixo Borgia és H-Secret by Boris is egyre jobban kiteljesedik, már a legmagasabb szinteken versenyzem velük. Ők még fiatalnak számítanak, de három-négy éve már velük dolgozom, és rájuk is igaz: most jutottak el arra a szintre, hogy nagypályán is bizonyítsanak, és megmutassák a kvalitásukat. Bízom benne, hogy a céljaink eléréséhez ők is hozzá tudnak járulni, sőt, idővel akár felérhetnek Mezőhegyes Chabala szintjére is.

Ifj. Szabó Gábor és H-Secret by Boris Prágában (fotó: Katerina Navojova)

A DEAC lovasa nemcsak Magyarországon, hanem a ligájában (amelybe hét környező ország tartozik) is toronymagasan vezeti a ranglistát, és nagy esélye van, hogy vk-döntőt lovagoljon.

A héten Budapesten lesz egy háromcsillagos nemzetközi verseny, amely a világkupaszezon utolsó előtti szabadtéri állomása, és szeretnék itt is egy jó helyezést elérni. Ha ez sikerül, jövő év áprilisában világkupadöntőt lovagolhatnék Svájcban. A mi ligánkból kettő lovas tud minősülni. Ezt a ranglistát jelenleg vezetem, bízom benne, hogy a helyezésemet meg is tudom tartani. Azért fogok dolgozni, hogy a téli fedettpályás idényben is tovább gyűjtsem a pontokat. Ennek érdekében rangos külföldi versenyeken is részt kell venni, de ehhez szerencsére minden adott, és a DEAC is támogat benne, amit remélem, jó eredményekkel tudok meghálálni. Most ez a legfontosabb célom, a vk-döntő, mert oda kijutni, a top 30-as lovas közé bekerülni hatalmas teljesítmény lenne – zárta ifj. Szabó Gábor.

A DEAC díjugratója sokat versenyzik itthon és külföldön egyaránt, ilyenkor minimum két-három lóval utazik. Mindig nagy segítségére van Lapos Réka, aki Magyarország egyik legjobb, legfelkészültebb lóápolója, és már tíz éve dolgozik ifj. Szabó Gábornak. Lovasunknak a felkészülések, versenyek során hatalmas támasza felesége, Szabó-Máriás Sára is, akivel nem mellesleg első gyermeküket várják.

Lapos Réka, ifj. Szabó Gábor Mezőhegyes Chabala nyergében és Szabó-Máriás Sára

The post Nagy tervei vannak ifj. Szabó Gábornak appeared first on DEAC.