Megtévesztő e-mailek a DE munkavállalinak

Az elmúlt időszakban számos (tömegesen) egyetemi e-mail címre különböző e- mail  címekről (alwlydtlal31@mail.com, alwmadalydh@gmail.com) érkezett megtévesztő e-mail.

Kérjük a tisztelt munkatársakat, hogy a levélben szereplő e-mail címre ne válaszoljanak!

A levélben írtakat hagyják figyelmen kívül!
Semmilyen formában ne adjanak meg adatokat!

A feladó címek tiltása, blokkolása központilag megtörtént.
Az Informatikai Biztonsági Központ a hasonló adathalász és a zsaroló e-mailekkel kapcsolatban kéri:
•    Figyeljenek, hogy a „levél külső feladótól származik”!
•    Soha ne kattintsanak e-mailben érkező bejelentkezési, vagy személyes, illetve érzékeny adat megadását kérő üzenetekben szereplő hivatkozásokra, adataikat soha ne adják meg!
•    Amennyiben adathalászatra utaló eseményt tapasztalnak, vagy a munkahelyi e-mail fiókjukba gyanúsnak ítélt levél érkezik, jelöljék meg SPAM üzenetként, valamint értesítsék az Informatikai Biztonsági Központ munkatársait!

További információ, valamint a bejelentések megtétele érdekében kérjük, forduljanak a Debreceni Egyetem, Kancellária, Informatikai Biztonsági Központhoz az ibk.helpdesk@unideb.hu e-mail címen.

Debrecen, 2023.10.25.
Üdvözlettel:

Debreceni Egyetem, Kancellária Biztonsági Igazgatóság, Informatikai Biztonsági Központ

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

Idén immár 17. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat külföldi hallgatóit tömörítő szervezete, az International Student Union (ISU) gasztronómiai fesztiválját, az International Food Day-t a Debreceni Egyetemen.

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.