Lezárják a Nagyerdei körút és Egyetem tér kereszteződését

Folytatódik a villamospálya-felújítás. A DKV Zrt. villamospálya-felújítást végez a Nagyerdei körút és az Egyetem tér kereszteződésében.

Az átépítés ideje alatt teljes szélességében lezárják a járműforgalom elől a Nagyerdei körút és az Egyetem tér kereszteződését. Az itt található körforgalomból a Nagyerdei körútra, illetve a Nagyerdei körútról a körforgalomba sem lehet ki-és behajtani. Az érintett útszakaszon a menetrend szerint közlekedő autóbuszok terelőútvonalon közlekednek.

A felújítási munkák miatt, az 1-es villamosok az Egyetem megállóhelyig közlekednek, majd az eredeti útiránnyal ellentétesen, a Klinikák irányába indulnak vissza a Nagyállomás felé.

A munkák 2022. augusztus 22-én, hétfőn üzemkezdettől, előreláthatólag 2022. szeptember 18-án, vasárnap üzemzárásig tartanak. A pályaszerkezet átépítésével befejeződnek az idei évre tervezett felújítási munkák.

További információ a csatolmányban olvasható.

Közzététel dátuma

Események

A Lippai Balázs Roma Szakkollégium szervezésében a Péli Tamás kulturális est keretében mutatják be a Sors/Képek Roma életutak dokumentumfilmen című kötetet.

Öt művészeti iskola összefogásában viszik színre napjaink egyik legnépszerűbb musicaljét, a Cabaret-t az oDEon egyetemi színházban. A közönségnek áprilisban két alkalommal is különleges élményben lehet része, hiszen pár napon belül két alkalommal is bemutatják a darabot.

A Debreceni Egyetem Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központja, Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ a Lelkierő Egyesülettel közösen rendezi meg 2024. április 20-án a 9. Családi Jégkarnevált az egyetemi dolgozók és gyermekei részére a Debreceni Jégcsarnokban.