Kutatók éjszakája a Debreceni Egyetemen

Tisztelt Oktatók, Kutatók!

A Debreceni Egyetem 2023-ban immár 16. alkalommal csatlakozik a Kutatók Éjszakája című rendezvényhez. Az eseményt minden évben szeptember utolsó pénteki napján rendezik meg ország- és Európa szerte. Idén ez a nap szeptember 29-re esik.

A rendezvénynek több célkitűzése van. A rövidtávú, hogy érdekes előadásokon, látványos bemutatókon keresztül a különböző tudományterületek és azok oktatói, kutatói egy éjszaka során bemutatkozzanak a nagyközönségnek, kellemes és szórakoztató kikapcsolódást biztosítva számukra.

A hosszú távú cél az, hogy ezek a látogatók megismerkedjenek a Debreceni Egyetemen folyó oktató-kutató munkával, annak szépségeivel, és a későbbiekben ők maguk is hallgatói legyenek Egyetemünknek. Ennél fogva az elsődleges célközönség a 14-18 éves pályaválasztás előtt álló korosztály. Ennek ellenére évről évre egyre több óvodás, általános iskolás, egyetemista és felnőtt vesz részt a programokon.

Az elmúlt években több mint 100 érdekes, látványos programon keresztül mutatkozott be az egyetem több kara.  (A korábbi évek programjainak listája és leírása a kutatokejszakaja.unideb.hu honlapon olvasható.)

A programoknak csak a fantázia szab határt, bármilyen érdekes, meglepő előadással, interaktív bemutatóval, vetélkedővel, kiállítással, stb. lehet csatlakozni. A rendezvény nevének megfelelően elsősorban késő délutáni (18.00 után), esti, éjszakai időpontokban várjuk a programokat.

A tanszék/intézet/kutatócsoport feladata a program megszervezése, és lebonyolítása. A rendezvény marketing tevékenységét (honlap, szóróanyag, média, stb.), a programok koordinálását (önkéntes segítők szervezése, információs pult, stb.) a Tudományos Igazgatóság végzi.

Amennyiben szívesen csatlakozna egy érdekes bemutatóval, vetélkedővel, előadással, stb., kérjük, jelezzék nekünk legkésőbb 2023. szeptember 1-ig. A jelentkezési felület az alábbi linken érhető el: https://regisztracio.unideb.hu/hu/kutatok-ejszakaja-2023

Reméljük, felkeltettük érdeklődését, és Ön is lehetőséget lát a bemutatkozásra a Kutatók Éjszakáján 2023-ban!

Közzététel dátuma

Események

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.

A Kommédia ezer arca: Debrecenből a nagyvilágba! című kerekasztal-beszélgetéssel nyitja szakhetét a DE BTK kommunikáció- és médiatudomány alapszakja.