Közlemény az egyetemi tulajdonú cégek működése kapcsán

A Debreceni Egyetem tulajdonában és többségi tulajdonában álló cégek a napi működésüket önálló jogi személyként saját ügymenetükben, saját felelősségi körükben bonyolítják le (a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013 évi V. törvény Harmadik Könyv Jogi személyre vonatkozó rendelkezései szerint).

A tulajdonos a napi ügyekbe – így a bővülő tevékenységgel működő cégek közbeszerzéseibe – nem avatkozhat be, azok kapcsán direkt utasítást nem adhat. Az egyetem a Gazdasági Társaságok Tulajdonkezelési Szabályzata szerint kontrollálja a cégek működését, mely szerint a folyamatba épített gazdasági jelentéseken túl az egyetem belső ellenőrzése is kontrollt gyakorolhat, amely ennek megfelelően az éves ütemtervében rendszeresen ellenőrzi a sorra kerülő cégeket, szükség esetén pedig alkalmilag is vizsgálatot végez.

Az intézmény tulajdonosként elkötelezett amellett, hogy a többségi befolyása alatt álló társaságok törvényesen és hatékonyan működjenek.

Kelt: Debrecen, 2018. január 18.

Letölthető dokumentumok

Események

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.

A Kommédia ezer arca: Debrecenből a nagyvilágba! című kerekasztal-beszélgetéssel nyitja szakhetét a DE BTK kommunikáció- és médiatudomány alapszakja.