Kiterjesztették a látogatási tilalmat az egyetemi kórházban

Újabb osztályokon rendeltek el a látogatási tilalmat a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban az influenzaszerű megbetegedések számának emelkedése miatt. A klinikán egyelőre nincs korlátozás.
A DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Fül-Orr-Gége, Fej- és Nyaksebészeti, Szülészeti és Nőgyógyászati, illetve Központi Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás osztályán sem lehet látogatni.

Az intézkedésre azért volt szükség, mert az utóbbi napokban jelentősen nőtt az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma a megyében. A tilalmat a fekvőbetegek védelme érdekében vezették be.

Az Ápolási osztályon és az Infektológiai Intézetben már korábban elrendelték a korlátozást.
A rendelkezés visszavonásig érvényes.

Az intézmény kéri a hozzátartozók és a látogatók együttműködését és türelmét.

A DE Klinikai Központban egyelőre nincs látogatási tilalom.

Letölthető dokumentumok

Események

Idén immár 17. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat külföldi hallgatóit tömörítő szervezete, az International Student Union (ISU) gasztronómiai fesztiválját, az International Food Day-t a Debreceni Egyetemen.

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.