Kiállítás a V4-ről a Fazekas Mihály Gimnáziumban

Nyáron megvitatták, papírra vetették, megfestették, megrajzolták és kiszínezték. 2017 szeptember 27-én pedig közzé tették, mit gondolnak a V4-ről.

Mit jelent egy kamasz számára a Visegrádi Négyek fogalma? Hogyan látják ezt a négy ország 4 középiskolájában? Ezekre a kérdésekre fogalmazták meg válaszaikat a résztvevők a Debreceni Nyári Egyetem pályázatának keretében. A 24 diák, akik nyáron már találkoztak, vizuálisan és történetekben fejezték ki gondolataikat és érzéseiket. Az ő alkotásaikból rendeztek kiállítást a Fazekas Mihály Gimnáziumban, amely bárki számára látogatható.

A poszteren együtt dolgoztak a fiatalok, és az eredmény a közös gondolkodás és alkotás eredménye. – A kreativitás, az önálló gondolatok azért nagyon fontosak, mert azok már a nagybetűs élet felé tett lépések, mert kifejezik, hogyan látja valaki a világot maga körül – mondta el megnyitójában Szaffkó Péter, a projektet koordináló Debreceni Nyári Egyetem igazgatója. Mint elmondta, minden diák nagy élményekkel tért haza a nyári program után, és remélik, a többiek is kedvet kapnak hasonló nemzetközi projektekben való részvételhez. Ezután köszönetet mondott a Fazekas Mihály Gimnázium igazgatójának, Aranyi Imrének a közreműködésért.

A diákok alkotásait mind a négy intézményben kiállítják: a csehországi iskolában október 9-től tekinthetik meg az érdeklődők az anyagot, de az év végéig mindenhol megjelenik.

A résztvevő iskolák a következők voltak:
Milan Hodza Kéttannyelvű Angol-Szlovák Középiskola, Szucsány, Cseh Köztársaság
Osztravai Természettudományi Középiskola, Osztrava, Szlovákia
Gogołowai Középiskola, Gogołowa, Lengyelország
Fazekas Mihály Gimnázium, Debrecen, Magyarország

Letölthető dokumentumok

Események

Félévzáró gálakoncerten lépnek közönség elé és mutatják meg tehetségüket a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézet szabadon választható könnyűzenei kurzusának hallgatói a Liszt teremben. Az egyetemisták hazai és külföldi előadóktól adnak elő kortárs és néhány évtizeddel ezelőtt megjelent slágereket.Időpont: 2024. május 19., vasárnap 20:00Helyszín: Liszt terem, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

A Debreceni Egyetemen folytatódik a tanári pálya népszerűsítésére indított „Akik arra születtek…” Pedagógus álláshelyek 2024. rendezvénysorozat.

-

Doktorandusz konferenciát rendez a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Doktori Iskolájának Történelem Programja.