Két remek harmad az Extraligás ellenfél otthonában

Jól játszott a DEAC Iglóban, ám a végére elfáradt, és az utolsó játékrészben fordítani tudtak a hazaiak.

A szlovák Extraligában szereplő HK Spisska Nova vendégeként játszott újabb felkészülési mérkőzést a DEAC jégkorongcsapata. Az iglóiak remek idényen vannak túl, hiszen a harmadik helyen végeztek az alapszakaszban, majd a rájátszás során egészen a döntőig meneteltek, itt azonban 4-0-s összesítéssel alulmaradtak a HK Nitrával szemben, így az ezüstérmet szerezték meg. A Spis Arénában rendezett edzőmeccs a hazaiak számára főpróbát jelentett a jövő héten kezdődő bajnokság előtt.

Jól kezdtük a mérkőzést, Mozer nagy helyzetbe került, amit még hárított a kapus, aki pár másodperccel később Tsulygin lövésénél már tehetetlen volt (0-1). Nem kellett sokat várni az újabb DEAC-gólra, egy szép összejáték után a Galohától kapott korongot Bukor lőtte Stefan Vallus mellett a kapuba. Ezt követően a hazaiak küzdöttek a szépítésért, voltak is veszélyes támadásaik, emberhátrányban akadtak nehéz pillanataink, de egyik lövésük sem talált utat Hetényi kapujába.

A második harmadban sem úsztuk meg a kiállításokat, volt olyan periódus, amikor kettős emberhátrányban játszottunk, de a hazaiak ezzel a lehetőséggel sem tudtak élni. Járatták a korongot a kapunk előtt, lövéseiket pedig Hetényi rendre kivédte. Amikor viszont egyenlő létszámban játszott a két csapat, a játék is kiegyenlítettebb volt. A szépítést aztán csak összehozta a vendéglátó egy gyors ellentámadás végén (1-2), majd hamar jött a válasz Novotny révén (1-3), aki Jakabfytól kapott remek passzt. A harmad vége ismét kettős emberhátrányban telt számunkra, de kivédekeztük.

Az utolsó harmadban már fáradtabban mozogtunk, csökkent a koncentráció, így az iglóiak fordítani tudtak, és végül 5-3-ra megnyerték a mérkőzést.

Úgy kezdődött a mérkőzés, ahogy arra számítottunk: nekünk estek, kellett pár perc, hogy magunkhoz térjünk – kezdte Vaszjunyin Artyom. – Volt időszak, amikor mi voltunk a veszélyesebbek, sikerült két szép gólt lőnünk. Jól játszottunk, a hátrányokat kivédekeztük. A második harmadban is biztató teljesítményt nyújtottunk, viszont alig tudtunk öt az öt ellen játszani, folyton emberhátrányban voltunk. Ahogy kezdtünk fáradni, egy-két buta hiba becsúszott, de még tartottuk magunkat, a kapott gólra gyorsan tudtunk válaszolni. A harmadik harmadban ismét rengeteg hátrányunk volt, amit már ki is használt az ellenfél. A végén lőttünk egy kapuvasat, akkor egyenlíthettünk volna, de még a kapuslehozatalnál is kaptunk egy kiállítást. Nem kaptuk meg az esélyt, hogy visszajöjjünk a meccsbe. A mérkőzést követően többen elnézést kértek, hogy nem voltak egyenlőek a feltételek. Mi megtettünk mindent, a hibákat átbeszéljük. Egy ilyen ellenfél ellen nagyszerűen játszott a csapat, sok jó megmozdulásunk volt, Hetényi Zoli extázisban védett. Most pihenünk egyet, és holnap ismét egy jó csapat ellen játszunk. Nem vagyunk sokan, így fontos lesz, hogy regenerálódjunk minél előbb, és az utolsó felkészülési meccset is megpróbáljuk megnyerni – zárta a DEAC vezetőedzője.

A DEAC szombaton 18 órakor Eperjesen zárja a felkészülési mérkőzések sorozatát.

Edzőmérkőzés
HK Spisska Nova Ves–DEAC 5-3 (0-2, 1-1, 4-0)
Gól: Danielcak, Stevuliak, Andrusiak, Alisauskas, Valach, ill. Tsulygin, Bukor, Novotny

The post Két remek harmad az Extraligás ellenfél otthonában appeared first on DEAC.