Az EFOP-2.2.19-17-2017-00056 azonosítószámú, „Járóbeteg szakellátások fejlesztése a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campuson” című projekt keretében elindult az aktív kórházi ellátásokat kiváltó járóbeteg szolgáltatások fejlesztése. A projekt 300 millió forint összegű vissza nem térintendő európai uniós támogatással valósul meg.

A projekt megvalósításával a Kedvezményezett elsődleges szándéka a lakosság egészségi állapotának javítása, a népességet leginkább veszélyeztető betegségek előfordulásának és halálozásának csökkentése. A projekt keretében a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campus (Bethlen utcai) Járóbeteg Szakellátási Központ 1. és 2. emelet felújítását, korszerűsítését, informatikai eszközök, bútorok, valamint részére orvostechnikai eszközök beszerzését tervezzük. A belgyógyászat, bőrgyógyászat, gyermekgyógyászat, felnőtt pszichiátria, fül-orr-gége, gyermekrehabilitáció, kardiológia, neurológia, onkológia, pulmonológia, rehabilitáció, reumatológia, sebészet, szemészet, szülészet-nőgyógyászat, traumatológia, urológia, végtagsebészet szakmaterület vonatkozásában beszerzendő eszközök nagyban hozzájárulnak az intézmény egészségügyi ellátórendszerének infrastrukturális fejlesztéséhez, műszerezettségének javításához.

Az EFOP-2.2.19-17 kódszámú, „Járóbeteg szakellátó szolgáltatások fejlesztése” című Felhívás keretében elnyert projekt megvalósításának elsődleges célja, a járóbeteg szolgáltatás kapcsán magasabb színvonalú ellátás nyújtása, korszerűbb, jobb minőségű, hatékonyabban működtethető egészségügyi ellátás biztosítása.
A pályázati projekt részcéljai a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campus járóbeteg ellátást biztosító szolgáltatásai műszerezettségének javítása, az egészségügyi ellátások fejlesztése a lakossági szükségletekhez alkalmazkodva, a betegelégedettség növelése, a járóbeteg szakellátásban korszerűbb eljárások bevezetése, a meglévő ellátások szolgáltatási minőségének javítása.

A fejlesztés eredményeként a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campus érintett szervezeti egységei által nyújtott egészségügyi szolgáltatások színvonalának jelentős javulása várható.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

A projektről bővebb információt a www.kancellaria.palyazatok.unideb.hu oldalon olvashatnak.

További információ kérhető:

Nagy Anett Zsuzsa, projektmenedzser

(+36 52/512-900/74153, nagy.anett.zsuzsa@fin.unideb.hu)

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

Idén immár 17. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat külföldi hallgatóit tömörítő szervezete, az International Student Union (ISU) gasztronómiai fesztiválját, az International Food Day-t a Debreceni Egyetemen.

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.