Járóbeteg szakellátás fejlesztése a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában

Az EFOP-2.2.19-17-2017-00067 azonosítószámú, „Járóbeteg szakellátás fejlesztése a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában” című projekt keretében elindult az aktív kórházi ellátásokat kiváltó járóbeteg szolgáltatások fejlesztése. A projekt 300 millió forint összegű vissza nem térintendő európai uniós támogatással valósul meg.

A projekt keretében megvalósítani kívánt orvostechnikai eszközbeszerzés a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának 12 szakmáját érinti. A Belgyógyászati Klinika, Bőrgyógyászati Klinika, Gyermekgyógyászati Klinika, Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika, Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika, Neurológiai Klinika, Ortopédiai Klinika, Szemklinika, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, Tüdőgyógyászati Klinika, Urológiai Klinika, Pathologia részére beszerzendő eszközök nagyban hozzájárulnak az intézmény egészségügyi ellátórendszere műszerezettségének javításához.

Az EFOP-2.2.19-17 kódszámú, „Járóbeteg szakellátó szolgáltatások fejlesztése” című Felhívás keretében elnyert projekt megvalósításának elsődleges célja a magas színvonalú járóbeteg szakellátás biztosíthatósága érdekében történő eszközbeszerzés.

A pályázati projekt részcéljai a Debreceni Egyetem Klinikai Központ járóbeteg ellátást biztosító szolgáltatásai műszerezettségének javítása, az egészségügyi ellátások fejlesztése a lakossági szükségletekhez alkalmazkodva, a betegelégedettség növelése, a járóbeteg szakellátásban korszerűbb eljárások bevezetése, a meglévő ellátások szolgáltatási minőségének javítása, ambuláns műtéti eljárások magasabb arányban történő elvégezhetőségének biztosítása.

A fejlesztés eredményeként a Debreceni Egyetem Klinikai Központ érintett szervezeti egységei által nyújtott egészségügyi szolgáltatások színvonalának jelentős javulása várható.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

A projektről bővebb információt a www.kancellaria.palyazatok.unideb.hu oldalon olvashatnak.

További információ kérhető:

Borotea Bella Boglárka, projektmenedzser

(+36 52/512-900/64176, borotea.boglarka@fin.unideb.hu)

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

Idén immár 17. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat külföldi hallgatóit tömörítő szervezete, az International Student Union (ISU) gasztronómiai fesztiválját, az International Food Day-t a Debreceni Egyetemen.

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.