Innovatív fejlesztések a gabonaalapú élelmiszeripari és ipari kutatások területén

Sajtóközlemény

AZ „INNOVATÍV FEJLESZTÉSEK A GABONAALAPÚ ÉLELMISZRIPARI ÉS IPARI KUTATÁSOK TERÜLETÉN” CÍMŰ GINOP 2.2.1-15-2017-00048 SZÁMÚ PROJEKT ZÁRÁSÁRÓL

2022 február 28.

A projekt során a Viresol Kft., a Debreceni Egyetem, a Pannon Egyetem és a TriDev Kft. konzorciumában gabonaalapú technológiai kutatások és fejlesztések valósultak meg búzából készült maltodextrin és alkohol gyártástechnológia területén.
A projekt 1 753 981 236 forint vissza nem térítendő Európai Uniós támogatás segítségével valósult meg.

A projekt a speciális dextróz ekvivalens (DE) értékű maltodextrin (új műszaki-tudományos eredmény, prototípus termék) kifejlesztését célozta, és a hozzá kapcsolódó kutatás a következő új tudományos eredmények elérésére irányult:
• A speciális maltodextrin kifejlesztéséhez szükséges szárítási technológia.
• A technológiai berendezések víz és energia felhasználásának optimalizálása ipari méretű előállítás esetében.
• Analitika módszerek technológiához történő igazítása.
• Liszt nedvesítés és tárolás hatásainak megfigyelése a későbbi termékminőség tekintetében.
• Neutrális alkohol előállítás technológiai fejlesztése.

Speciális módosított keményítő termék kifejlesztése:

A projekt keretében kifejlesztett, kereskedelmileg értékesíthető termék, valamint a hozzá tartozó felhasználási javaslatok jelentős európai piaci részesedést eredményezhetnek. Az általunk kifejlesztett két maltodextrin termék DE értéke, cukorspektruma, oldhatósága, szemcsemérete jól illeszkedik a speciális vevői igényekhez.

A projektről bővebb információt a www.viresol.hu oldalon olvashatnak.

További információ kérhető:
Lénárt Orsolya Szervezetfejlesztési és Kommunikációs igazgató
Elérhetőség: orsolya.lenart@viresol.hu, +36 30 311 0364

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

A Lippai Balázs Roma Szakkollégium szervezésében a Péli Tamás kulturális est keretében mutatják be a Sors/Képek Roma életutak dokumentumfilmen című kötetet.

Öt művészeti iskola összefogásában viszik színre napjaink egyik legnépszerűbb musicaljét, a Cabaretet az oDEon egyetemi színházban. A közönségnek áprilisban két alkalommal is különleges élményben lehet része, hiszen pár napon belül két alkalommal is bemutatják a darabot.

A Debreceni Egyetem Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központja, Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ a Lelkierő Egyesülettel közösen rendezi meg 2024. április 20-án a 9. Családi Jégkarnevált az egyetemi dolgozók és gyermekei részére a Debreceni Jégcsarnokban.