Hullámzó játékkal, de győzelemmel mutatkozott be közönségének a DEAC

Tizenhárompontos győzelmet aratott a DEAC kosárlabdacsapata a sajátrendezésű nemzetközi felkészülésű tornájának elődöntőjében a szlovák ezüstérmes Igló ellen, így bejutott a szobaton 17 órától kezdődő döntőbe.

A torna elődöntőjének első összecsapásán az Igló együttesével találkozott Andjelko Mandics együttese, a keretben sérülés miatt ezúttal sem volt ott a csapat kapitánya, Mócsán Bálint. A vezetőedző az első edzőmeccshez hasonlóan ezúttal is a Pongó, Anderson, Drenovac, Williamson, Osztojics kezdőötösnek szavazott bizalmat.

Nagy iramban kezdődött az összecsapás, Drenovac hárompontosa után Osztojics volt kétszer is eredményes a gyűrű alatt, ráadásul a másodikat faulttal együtt értékesítette. A vendégek sem maradtak adósak a kosarakkal, sőt a kezdeti debreceni vezetést követően Walker révén a vezetést is átvették a harmadik percben (8-9). A folytatásban elkezdtek védekezni a csapatok, és rendre hiba csúszott a támadásokba, így állandósult a döntetlenközeli eredmény. A negyed hajrájában újra magukra találtak a felek, Drenovac távolijának és Garamvölgyi utolsómásodperces ziccerének köszönhetően végül kétpontos hajdúsági előnnyel zárult a játékrész (17-15).

Andreson triplájával indult a második tíz perc, majd Drenovac középtávolija után Neuwirth is behintett egy hármast, mellyel meg is lépett a DEAC (26-17). Egy időkérést követően újra magukra találtak a szlovákok, két hárompontossal és egy hatalmas zsákolással egy pontra zárkóztak. Pongó fújt volna ébresztőt egy gyorsindítással, de ez sem törte meg az ellenfél lendületét, így egy pontos kinti dobással a félidőhöz közeledve hosszú idő után az Igló járt előrébb, melyet sikerült is megtartani a nagyszünetig (30-32).

A fordulás után Pongó válaszolt egy távolival egy vendég kosárra, majd Williamson is megtette ezt egy kettő plusz egyes akcióval, de a debreceni vezetést Frey napolta el egy pontos távolival. Túl sokáig mindenesetre nem sikerült neki, a negyed derekán Anderson egyenlített újra, Pongó ziccerével pedig ismét hazai vezetést mutatott az eredményjelző (45-43). Ezt követően Drenovac zsákolt nagyot egy szerzett labda után, Osztojics és Williamson palánk alatti játékának köszönhetően pedig négypontos cívisvárosi fórral zárult az etap (53-49).

A záró felvonásban nagy energiákat mozgósított a DEAC védekezésben, s bár a támadások akadoztak, Williamson és Drenovac révén újra megnyugtató előnyben voltak (57-49). A folytatásban leült a játék, melyből egyik csapat sem tudott előnyt kovácsolni. A mérkőzés hajrájában végül a házigazda tudta felrázni magát Pongó duplájának és Drenovac szerencsés triplájának köszönhetően tíz fölé hízott a differencia. Innen már nem volt visszaút a szlovák ezüstérmesnek, a Debreceni Egyetem végül 72-59 arányban diadalmaskodott, s bár érezhetően nincsenek még csúcsformában Garamvölgyiék, helyenként már bíztató volt a játék. A győzelemnek köszönhetően szombaton 17 órától a döntőben szerepel majd a Mandics-csapat, ahol a Szolnok-Nagyvárad mérkőzés győztese lesz az ellenfél.

DEAC – Spisski Rytieri 72-59 (17-15, 13-17, 23-17, 19-10)

DEAC: Pongó 12/6, Anderson 9/9, Drenovac 21/9, Williamson 11, Osztojics 12 csere: Neuwirth 3/3, Garamvölgyi 4, Hőgye.

Spisski: Cohill 9/3, Juricek 7/3, Frey 10/6, Walker 10, Juraj 5/3 csere: Gromovs 8, Zuscak 2, Antoni 8, Sokolovsky.

The post Hullámzó játékkal, de győzelemmel mutatkozott be közönségének a DEAC appeared first on DEAC.