Hétből hét: Ajkán folytatódott a parádés sikersorozatunk

A Debreceni Egyetem alakulata a 20. percben megszerezte a vezetést, ezt követően pedig nem igazán forgott veszélyben a győzelme.

A DEAC kézilabdacsapata ebben a szezonban még nem hullajtott pontot az NB I/B-ben. Abban bíztunk, hogy Mándi Norbert legénysége a parádés sorozatot szombaton az Ajka csarnokában folytatja. Ugyan a Veszprém vármegyeiek nem kapták el jól a rajtot, ennek ellenére vezetőedzőnk a meccs előtt kiemelte, nagy hibát követnének el, ha az eddigi eredményekből indulnának ki.

Közel öt percet kellett várnunk az első gólunkra, amit Radvánszki Zsolt lőtt, ezt megelőzően John András kétszer is bevette a kapunkat, így 2-1 volt ekkor az állás. A tizenegyedik minutumban Gyene egy újabb helyzetet értékesített, így 6-3 szerepelt a kijelzőn, Mándi Norbert időkéréssel próbálta megtörni az ellenfél lendületét. Egy ideig még nekünk kellett futnunk az eredmény után, majd a 20. percben Kurucz Máté találatával végre nálunk volt a fór (9-10). A szünetig az ajkaiak már csak kétszer köszöntek be, ennek hála megnyugtatónak tűnő fórral várhattuk a folytatást (11-16).

A második játékrész elején már hattal is meglógtunk, de az Ajka nem tört meg, bő negyedórával a vége előtt Mezei hetesével már csak három volt a differencia (19-22). Szerencsére a hátralévő időben nem igazán forgott veszélyben a sikerünk, ehhez többek között Boros Tamás védései is kellettek. Azt hozzá kell tenni, hogy kiváló kapusunk a meccset három lőtt góllal zárta. A hajrában egy 4-0-s szakasszal a házigazda valamelyest kozmetikázott az eredményen, végül 30-27-re diadalmaskodtunk.

Cikkünk megjelenésekor a DEAC vezeti a tabellát. Mándi Norbert tanítványaira a következő héten rangadó vár, mivel a jelenleg negyedik helyen álló Budai Farkasok érkezik a DESOK-ba.