HEAlthy Life ALLiance for Health Tourism Education Development and Reorganisation

A HEAL ALL projekt célja az egészségturisztikai oktatást támogató intézmények nemzetközi együttműködése. Idővel egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy a járvány után a járvány következményei miatt a turizmus a gazdaság egyik legérzékenyebb ágazatává válik.

A projektben két felsőoktatási intézmény, egyetem vesz részt:  Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar, Sapientia Erdélyi Magyar Egyetem Csíkszeredai Kar. Mindkét kar oktatást kínál a turizmus különböző területein. Az együttműködés másik partnere az INNOVA Észak-Alföldi Nonprofit Kft. (Magyarország), egy regionális fejlesztési és innovációs ügynökség, amelyet a kormány alapított a regionális gazdaság fellendítése és az innovatív kezdeményezések irányítása érdekében. A projekt partnere Marco Polo G.E.I.E. (Olaszország), amelyet 2006 -ban hoztak létre azzal a céllal, hogy előmozdítsák az európai partnerségeket, különösen a HoReCa szektor és a turisztikai mobilitási projektjeiben.

A program fő mérhető eredményei a következők lesznek:

• A turisztikai ágazat összehasonlító elemzése. A program magában foglalja a legjobb gyakorlatok nemzetközi szintű cseréjét.
• A konzorcium egyetemei és partnerei felmérik a megkérdezett vállalatok és ügyfelek igényeit.
• A tantervi tantárgyak fejelsztése is megtörténik a legmodernebb e-learning-es rendszerekben működtetve.
• A program innovatív digitális hozzáférési gyakorlatok alkalmazásával elősegíti a nemzetközivé válást.
• Egy honlap is létrehozásra kerül, ahol a turisztikai szervezetek és a gyakorlatra vágyók hasznos információkat találnak.

Call 2020 Round 1 KA2 - Cooperation for innovation and the exchange of good practices
Strategic Partnerships for higher education
Projektvezető: Péter Takács PhD

Események

Miért ünnepeljük a kutyák születésnapját? – Az ember-állat kapcsolat antrozoológiai kutatása címmel Lovas Kiss Antal, a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Társadalomtudományi Tanszék docense tart előadást a Tudományos Igazgatóság ismeretterjesztő sorozatában.

Bessenyei Valéria zománcművész, művésztanár alkotásaiból nyílik kiállítás Tűzmorzsák címmel a DEENK Műszaki Könyvtárában.

A Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék szemináriumsorozatának következő előadásán A fekete rigó alkalmazkodása a városi környezethez címmel Pallás Noémi előadását hallgathatják meg.