HEAlthy Life ALLiance for Health Tourism Education Development and Reorganisation

A HEAL ALL projekt célja az egészségturisztikai oktatást támogató intézmények nemzetközi együttműködése. Idővel egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy a járvány után a járvány következményei miatt a turizmus a gazdaság egyik legérzékenyebb ágazatává válik.

A projektben két felsőoktatási intézmény, egyetem vesz részt:  Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar, Sapientia Erdélyi Magyar Egyetem Csíkszeredai Kar. Mindkét kar oktatást kínál a turizmus különböző területein. Az együttműködés másik partnere az INNOVA Észak-Alföldi Nonprofit Kft. (Magyarország), egy regionális fejlesztési és innovációs ügynökség, amelyet a kormány alapított a regionális gazdaság fellendítése és az innovatív kezdeményezések irányítása érdekében. A projekt partnere Marco Polo G.E.I.E. (Olaszország), amelyet 2006 -ban hoztak létre azzal a céllal, hogy előmozdítsák az európai partnerségeket, különösen a HoReCa szektor és a turisztikai mobilitási projektjeiben.

A program fő mérhető eredményei a következők lesznek:

• A turisztikai ágazat összehasonlító elemzése. A program magában foglalja a legjobb gyakorlatok nemzetközi szintű cseréjét.
• A konzorcium egyetemei és partnerei felmérik a megkérdezett vállalatok és ügyfelek igényeit.
• A tantervi tantárgyak fejelsztése is megtörténik a legmodernebb e-learning-es rendszerekben működtetve.
• A program innovatív digitális hozzáférési gyakorlatok alkalmazásával elősegíti a nemzetközivé válást.
• Egy honlap is létrehozásra kerül, ahol a turisztikai szervezetek és a gyakorlatra vágyók hasznos információkat találnak.

Call 2020 Round 1 KA2 - Cooperation for innovation and the exchange of good practices
Strategic Partnerships for higher education
Projektvezető: Péter Takács PhD

 

Események

Emlékünnepséget rendez fennállásának ötödik évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Konfuciusz Intézete.

A Debreceni Egyetemen tartja kihelyezett ülését a Magyar Tudományos Akadémia Tánctudományi Munkabizottsága. A Bölcsészettudományi Kar Néprajztudományi és Muzeológiai Intézete ebből az alkalomból mutatja be Varga Gyula néprajzkutató munkásságát feldolgozó kiadványát.

Folytatódik a Labdarúgás elmélete és gyakorlata elnevezésű előadás-sorozat: április 1-jén, kedden 18 órától Sándor Mihály Nívó-és Ezüstgerely-díjas szerző, sportszakíró, történész, újságíró, egyetemi mesteroktató tart prezentációt Szurkolói kultúra kialakulása II. címmel. Szó lesz egyebek mellett a magyar és külföldi ultracsoportokról, huligánokról, egyéb szurkolói mozgalmakról.