Fodor Antal: A fiúk küzdőszellemét ki lehet emelni

A rutinos szakember szerint több játékelemben is előre kellene lépnie a Debreceni Egyetem alakulatának.

A DEAC férfi röplabdacsapata a 2024/25-ös szezon első bajnokiján a MAFC otthonában vizitált. Érdekesség, hogy a két gárda az előző idény végén a bronzpárharcban találkozott egymással az Extraligában. Akkor a fővárosiak ünnepelhettek, hiszen 3-1-re nyerték a párviadalt. Sajnos szombaton nem fordult a kocka, mivel Fodor Antal legénysége 3:0-s vereséggel zárta a Fóton megrendezett összecsapást.

Amikor elkészült a sorsolás, kiderült, hogy nehéz mérkőzésekkel kezdjük a bajnokságot – kezdte a beszélgetést Fodor Antal. – A MAFC nem véletlenül zárt néhány hónapja a harmadik helyen a bajnokságban, és a hétvégi találkozón kiderült, hogy ismét az élmezőnyben végezhet. Nekünk a felkészülésünk nem volt zökkenőmentes, mivel Vlad Pavliukot megműtötték, míg az új kubai légiósunk, Leandro Lescay Franco elég későn érkezett meg. A nyári edzőmeccsekhez képest a MAFC elleni bajnokin jobb teljesítményt nyújtottunk, de ettől is több kell a következő fellépéseinken, főleg a szervákban és a nyitásfogadásban. Sajnos a kulcspillanatokban mindig hibáztunk, így nem tudtunk szorosabb eredményt elérni. Abban bízom, hogy ilyen szituációkban a jövőben jobb döntéseket fogunk majd hozni. A vereség ellenére a fiúk küzdőszellemét ki lehet emelni, ugyanis egy pillanatra sem adták fel a harcot – hangsúlyozta a szakvezető.

A nyáron érkezett röplabdázók közül Kun Benedek, Hubert Lasecki és Leandro Lescay Franco is sok időt töltött a pályán szombaton.

Lasecki és Lescay Franco is átlagos produkcióval rukkolt elő, mindenképpen többet várok tőlük a folytatásban. Kun Benedektől nagyjából azt kaptam, amire számítottam, bár azt hozzá kell tennem, hogy kevesebb labda jutott el hozzá a támadások során – mutatott rá Fodor Antal.

Érdekesség, hogy a MAFC egyik nyerőembere az a Veres Bence volt, aki nyáron távozott klubunktól. A saját nevelésű Veres azért váltott a csapatot, mert a tanulmányait Budapesten folytatta.

Jó viszonyban váltunk el egymástól. Bence töretlenül fejlődik, nálunk is a kezdőcsapat ajtaján kopogtatott, de Willian és Bagics Balázs mellett nehéz dolga volt. Olyan szinten áll már, hogy az Extraligában komoly terveket szövögető gárdánál is fontos szerepet kaphat – jelentette ki trénerünk.

Ahogy Fodor Antal jelezte, az első fordulókban keménynek ígérkező meccsek várnak röplabdázóinkra. Ezen a héten a Pénzügyőr otthonában vizitálnak játékosaink, majd a jövő héten a Kazincbarcikát fogadják.

A Pénzügyőr és a Kazincbarcika is közvetlen riválisunk lehet az első négybe kerülésért zajló versenyben. Bízom benne, hogy a PSE csarnokában összejön a győzelem, emellett a Barcika ellen szintén jó eredményben reménykedem – zárta mondandóját Fodor Antal.

The post Fodor Antal: A fiúk küzdőszellemét ki lehet emelni appeared first on DEAC.