Erasmus+ pályázatot nyert a Debreceni Egyetem

A Debreceni Egyetem részvételével 2016. november 1. és 2018. október 31. között megvalósuló, Rural Agree elnevezésű Erasmus+ projekt fő célja a fiatalok, végzősök agrárvállalkozóvá válásának elősegítése. A projekt során egy oktató videójátékot dolgoznak ki, ami segíti a tanulni vágyókat az agár-élelmiszeripari vállalkozásokkal kapcsolatos ismeretek elsajátításában. A játékban egy képzeletbeli farm példáján keresztül járhatjuk be a vállalkozás útvesztőit. A videójáték marketing, pénzügy, menedzsment és vállalkozásfejlesztés területén nyújt ismereteket, melyeket mindenki fejlesztésre használhat.

A projekt keretében 7 partner dolgozik a szakmai anyagok kidolgozásában, a Debreceni Egyetemen és a spanyol vezető partneren kívül Olaszországból, Finnországból, Romániából, Belgiumból és Görögországból.

A videójáték magyarul elérhető az alábbi linken:

Események

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.

A Kommédia ezer arca: Debrecenből a nagyvilágba! című kerekasztal-beszélgetéssel nyitja szakhetét a DE BTK kommunikáció- és médiatudomány alapszakja.