Elvitte a pontokat a Paks

U16-os együttesünk a tavalyi bronzérmes ellen indította az idei bajnoki sorozatot.

Ahogy több korosztályunk, úgy Szabó Márton csapata is erősebb bajnokságban, az országos sorozat alapcsoportjában kezdte az idei szezont. Indulásként nem kisebb ellenfelet kaptak ifjoncaink, mint a tavalyi bronzérmes paksi alakulatot.

Lendületesen kezdtek a felek, bár inkább az atomvárosiak birtokolták többet a labdát, de az első nagy helyzet előttünk adódott, sajnos nem sikerült gólra váltani. Az iramra nem lehetett panasz, azonban minkét oldalon elég sok volt a hiba, a pontatlan átadás, ennek ellenére több helyzetet is láthattak a szurkolók, gólokat viszont 45 percnyi játék után egyet sem. Kiállítást viszont igen, paksi játékosnak villant a piros, így emberelőnybe kerültünk.

Szünet után mintha bennmaradtunk volna az öltözőben, szinte középkezdés után hátrányba kerültünk. Továbbra is inkább a zöld-fehérek domináltak, de kontráink magukban hordozták a veszélyt, így előttünk is adódtak gólszerzési lehetőségek. Találatot azonban a vendégek jegyezhettek, a 67. percben másodjára is bevették a kapunkat. Eldőlni látszott a meccs, a 85. minutumban pedig biztossá vált a paksi győzelem, ekkor már hárommal mentek. Két perc múlva megszereztük a becsületgólt, Patai Ádám zörgette meg a Tolna vármegyeiek hálóját, így 1-3 lett a vége.

MLSZ Országos U16 Alap 1. forduló

DEAC – Paks: 1-3 (0-0)

DEAC: Elek – Tóth B. (Spadafora 77’), Kállai, Aczél (Csonka 56’), Vass (Horváth 77’), Berki, Pardi (Nagy K. 28’), Pindicska, Lengyel (Patai 56’), Sárközi, Varga (Bencze 77’)

Vezetőedző: Szabó Márton

Gólszerző: Patai 87’

Szabó Márton: Egy jó iramú, helyzetekben bővelkedő mérkőzésen vagyunk túl, de mindkét oldalon sok volt a hiba. Nem tudtunk dominálni, a második félidő elején bekapott két gól megpecsételte a sorsunkat, megérdemelten nyert ellenfelünk. Még bele kell rázódnunk a tavalyinál erősebb bajnokságba, hétről-hétre jobb csapatokkal fogunk találkozni, de próbáljuk felvenni a ritmust.

The post Elvitte a pontokat a Paks appeared first on DEAC.