Egypontos sikerrel zárta a vajdasági túrát a DEAC

Kiélezett mérkőzésen 82-81 arányú győzelmet aratott a DEAC kosárlabdacsapata a KK Joker otthonában. Annak ellenére, hogy Andjelko Mandics együttese négy nap alatt negyedik edzőmeccsét játszotta, nem látszódtak a fáradtság jelei a mérkőzés elején, az első félidőben 17 pontot -közte négy triplát- jegyző Kyan Anderson vezérletével sikerült nyolc pontos előnyre szert tenni az első tíz perc során. A második negyed azonban az érezhetően jóval frissebb hazaiaké volt, agresszív védekezésüknek köszönhetően folyamatosan közelítettek, sőt a nagyszünetre utol is érték a hajdúságiakat.

A fordulás után végig kiegyenlített játék folyt a pályán, hol egyik, hol másik csapat járt előrébb, de komolyabb előnyt egyik fél sem tudott kialakítani. Ez a tendencia egészen a mérkőzés végéig megmaradt, így 81-81-es állásnál a győzelemért támadhatott a DEAC. 10 másodperccel a vége előtt Anderson állhatott a büntetővonalra, s mivel csak egyik egypontosa ért célba, így a vendéglátóknak még meg volt az esélyük a fordításra, de az utolsó kísérletük lejött a gyűrűről. A Debreceni Egyetem ezzel ötvenszázalékos mérleggel zárta a négynapos túrát, mely bizakodásra adhat okot a kevesebb mint két hét múlva kezdődő bajnoki rajtra.

KK Joker – DEAC 81-82 (23-31, 18-10, 20-20, 20-21)

DEAC: Pongó 8/6, Anderson 20/12, Drenovac 21/9, Williamson 9, Osztojics 13 csere: Neuwirth, Garamvölgyi 6, Hőgye 5/3, Kovács, Várszegi.

Andjelko Mandics: Azt gondolom, hogy amiért eljöttünk erre a négynapos túrára, azt maradéktalanul megkaptuk. Kemény mérkőzéseket játszottunk, és Gajdobra elleni első félidőt leszámítva a játékkal is elégedett voltam, látszik a fejlődés a csapaton. Természetesen vannak még hibák, amik jó, hogy előjöttek, de összességében nagyon hasznos napokon vagyunk túl. Bár előzetesen nem terveztük, de egy edzőmérkőzést még leszerveztünk a szezonkezdésig, jövőhét szombaton még Szolnokon is játszunk egy utolsó edzőmeccset.

The post Egypontos sikerrel zárta a vajdasági túrát a DEAC appeared first on DEAC.