Egy tucat szezonkezdésnek

A DASE U14-es alakulata Tarr István is Kiss Tamás vezérletével aratott kiütéses győzelmet vasárnap délelőtt.

Hétvégén elrajtolt az U14-es vármegyei bajnokság, Molnár Máté tanítványai is megkezdték a hét utolsó napján a pontvadászatot. Az első erőpróba hazai pályán várt a fiúkra, akik a Hajdúböszörményt fogadták.

Hamar megmutatkozott a két csapat közti különbség, még nem telt el tíz perc és Tarr István már kétszer vette be a vendégek kapuját. Még fel sem ocsúdhattak a kék-fehérek, Kiss Tamás is kétszer villant és megduplázta előnyünket. Negyedórához érve Deák Levente nyitotta tovább az ollót, majd Kulcsár Zalán és Fésüs László is megzörgette a hálót, így nagy előnnyel mehettünk szünetre.

A mérkőzés eldőlt, de fordulás után sem vettünk vissza a tempóból, továbbra is komoly nyomás alatt tartottuk ellenfelünket. Kombinatívan, szemre tetszetősen futballoztunk, birtokoltuk a labdát, állandó veszélyben volt a böszörményi kapu. Az 52. percben Farkas Norbert is betalált, ekkor már 8-0 állt az eredményjelzőn. Kiss Tamás két minutum múlva újabb gólt jegyezhetett, melyre válaszoltak a kék-fehérek, kozmetikázva ezzel az eredményen. De nem álltunk le, a hátralévő időben Tarr István kétszer, Kiss Tamás még egyszer juttatta a labdát a vonalon túlra.

Vármegyei U-14 A 1. forduló

DASE – Hajdúböszörményi TE: 12-1 (7-0)

DASE: Molnár – Kecskés, Deák, Kiss T., Basa, Tarr, Kulcsár, Balogh, Farkas

Cserék: Fehér, Dénes, Ujvárosi, Fésűs, Jurácsik  Hodosi

Edző: Molnár Máté

Gólszerzők: Tarr 2’, 9’, 58’, 70’, Kiss T. 12’, 14’, 54’, 61’, Deák 15’, Kulcsár 17’, Fésüs 35’, Farkas 52’

Molnár Máté: Nem tudtam, milyen mérkőzésre számíthatok, ugyanis a fiúkat még nem láttam nagypályán játszani. A fiúk azonban bizonyították, tökéletesen alkalmazkodtak a megnövekedett játéktérhez, kombinatívan futballoztak, odatették magukat, még többgólos előnynél sem vettünk vissza a tempóból. Láttam gyönyörű megoldásokat, kényszerítőket, szépen felépített, tudatos támadásokat, közönségszórakoztató volt a játékunk. Ez a meccs szezonkezdésnek hibátlan volt, természetesen van még mit javítanunk, de a mai teljesítményért le a kalappal a srácok előtt.

The post Egy tucat szezonkezdésnek appeared first on DEAC.