A Debreceni Egyetem nemzetközi projekt partnerségében segíti elő a termálvízre épülő jó gyakorlatok cseréjét

SAJTÓKÖZLEMÉNY

 

A Debreceni Egyetem nemzetközi projekt partnerségében segíti elő a termálvízre épülő jó gyakorlatok cseréjét

A Debreceni Egyetem pályázatot nyert az INTERREG EUROPE elnevezésű programban, amelynek keretében 8 európai partner arra keresi a válaszokat, ki hogyan tudja a termálvizet hatékonyabban használni az alábbi területeken:


1. innovatív kúrák és új gyógyászati megoldások alkalmazásával új terápiák kialakítása
2. hatékonyabb egészségmegőrzés és rehabilitáció
3. az egészséges életmód és a megelőzés fontosságának tudatosítása
4. tudományos együttműködésekben szerepe a termálvízhez kapcsolódó új termékek és koncepciók kidolgozásánál
5. regionális termálstratégiák kialakítása
6. oktatás
7. komplex szolgáltatások kínálata

A partnerséget 3 egyetem, 3 regionális fejlesztési ügynökség, 1 egyesület és 1 innovációs központ alkotja, a résztvevő országok Franciaország, Lettország, Lengyelország, Románia, Litvánia, Portugália és Szlovénia. A partnerek munkáját az adott országok/régiók szakpolitikáért felelős irányító hatóságai és regionális szakértők segítik.


A projekt Hajdú-Bihar megyei érintettjei találkozó keretében vitatták meg, milyen jó gyakorlatokat érdemes bemutatni a külföldi partnereknek, illetve hogy milyen erősségek-gyengeségek-lehetőségek-veszélyek jellemzik az egyes területeket.


A projekt folyamán a partnerek közötti tapasztalatcsere adhat lehetőséget arra, hogy a termálfürdők fejlődése továbbra is folyamatos legyen, kiszolgálva ezzel a változó igényeket és eleget téve a gazdaságossági követelményeknek is.

A projektről bővebb információ (angol nyelven): https://www.interregeurope.eu/innovaspa/


Projektmenedzser:  Gregán Orsolya
+36 30 213 2506
gregan.orsolya@gmail.com


 

Letölthető dokumentumok

Események

A Debreceni Egyetem egész napos programkínálattal várja a dolgozóit és családtagjaikat a Gyermeknapi Családi napra, az Iciri-piciri Alumni napra a Nagyerdei Kultúrparkba a Családbarát Egyetem programsorozat keretében a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ és a Lelkierő Egyesület közreműködésével.

Szakvezetéssel kísért sétákat indítanak a Debreceni Egyetem Botanikus Kertjében május 18-án a Növények Napján. Az arborétum, a pálmaház és a pozsgásház mellett ezúttal látogathatóvá válnak a máskor a nagyközönség előtt zárt gyűjtemények is, így a kaktuszház, illetve a védett növények szaporító telepe.

Félévzáró gálakoncerten lépnek közönség elé és mutatják meg tehetségüket a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézet szabadon választható könnyűzenei kurzusának hallgatói a Liszt teremben. Az egyetemisták hazai és külföldi előadóktól adnak elő kortárs és néhány évtizeddel ezelőtt megjelent slágereket.Időpont: 2024. május 19., vasárnap 20:00Helyszín: Liszt terem, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar