A Debreceni Egyetem közleménye a villamos baleset sérültjei kapcsán

A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházba 13 sérültet szállítottak. Tizenegyen könnyű sérüléseket, zúzódásokat, rándulásokat szenvedtek, egy embert súlyos sérüléssel, végtagi csonttöréssel, egy másikat súlyos életveszélyes sérülésekkel, bordatöréssel, hasi sérülésekkel láttak el. Tizenketten már elhagyhatták a kórházat. Az életveszélyesen sérült beteg állapota jelenleg stabil, megfigyelés alatt tartják.

Kelt: Debrecen, 2018. június 07.

Letölthető dokumentumok

Események

A Labdarúgás elmélete és gyakorlata szabadon választható kredittárgy keretében Labdarúgóklubok stratégiái címmel Szabados Gábor sportközgazdász, egyetemi vendégtanár, az NSO.hu sportblog vezető szerkesztője tart előadást.

Idén ismét megrendezi a DEAC Családi Napot az egyetemi sportklub. A DEAC-Ka-Landban az érdeklődők megismerkedhetnek több mint 20 szakosztállyal, tájékozódhatnak a sportolási, valamint a szakosztályokhoz való csatlakozási lehetőségekről és DEAC-os nyereményekkel gazdagodhatnak.

A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Művészeti Központja és a Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium beszélgetést szervez abból az alkalomból, hogy városunk díszpolgára, a 80 éves Csikos Sándor a Nemzet Színésze lett. A beszélgetést Kornya István, a Csikos Sándor – kulisszák nélkül című könyv szerzője vezeti.