A Debreceni Egyetem közleménye a Klinikai Központban és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban szalmonellafertőzéssel kezelt gyerekek kapcsán

Sajtóközlemény

Már minden felnőtt elhagyhatta a kórházat a múlt heti szalmonellafertőzés után és a gyermekek többsége is hazamehetett. A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikájáról és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházból összesen mintegy hatvan gyermeket és hét felnőttet engedtek haza az elmúlt napokban, mindössze egy új beteg érkezett az elmúlt 24 órában. Jelenleg 14 gyermeket tartanak megfigyelés alatt a debreceni klinikán. A betegek állapota kielégítő, panaszaik csökkennek, senki sincs súlyos, életveszélyes állapotban. A Debreceni Egyetem intézményeiben az elmúlt hét nap alatt összesen több mint nyolcvan betegeket láttak el a szalmonellafertőzés kapcsán.

M. Tóth Ildikó sajtófőnök
Debreceni Egyetem

Letölthető dokumentumok

Események

Idén immár 17. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat külföldi hallgatóit tömörítő szervezete, az International Student Union (ISU) gasztronómiai fesztiválját, az International Food Day-t a Debreceni Egyetemen.

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.