A Debreceni Egyetem közleménye a Klinikai Központ Igazságügyi Orvostani Intézetéről megjelent sajtóhírek kapcsán

A Debreceni Egyetem Klinikai Központja határozottan visszautasítja, és vizsgálja a jogi lépések lehetőségét a mai napon (2018.10.31.) a 24.hu híroldalon megjelent állítások kapcsán, miszerint: „Az intézet munkatársainak nagy része hamis vállalkozói pecsétet használt az eljárásokban, amelyekkel összemosták saját cégüket az egyetemmel”.

A sajtóban megjelent fényképen egy igazságügyi szakértői bélyegző látható, melynek célja a szakértő egyértelmű azonosítása. A felvétel egy úgynevezett „igazságügyi szakértői díjjegyzéket” ábrázol, amely a jogszabályi előírásoknak megfelelő szakértői bélyegzővel van ellátva. Vállalkozói pecséttel kizárólag a számlát kell ellátni. Mivel az intézetet, illetve dolgozóit a hatóság rendeli ki, így amennyiben jogsértés történik a számlázással, vagy az eljárás bármely más részével kapcsolatban, azt a hatóság hivatalból köteles vizsgálni.

A Debreceni Egyetem továbbra is kiáll korábbi álláspontja mellett, miszerint az igazságügyi szakértők munkaköri leírásában rögzített tevékenységük és a saját néven végzett szakértői munkájuk élesen elkülönül egymástól. A szakértő kirendeléséről a hatóság, vagy kirendelő szerv dönt, a szakértőnek kirendelés alapján, a kirendelésben foglaltaknak megfelelően kell eljárnia.

Tekintettel arra, hogy a 24.hu cikke adatvédelmi incidensre utal, a Debreceni Egyetem megteszi a megfelelő intézkedéseket.

Debrecen, 2018. 10. 31.

Debreceni Egyetem Sajtóiroda

Letölthető dokumentumok

Események

A Labdarúgás elmélete és gyakorlata szabadon választható kredittárgy keretében Labdarúgóklubok stratégiái címmel Szabados Gábor sportközgazdász, egyetemi vendégtanár, az NSO.hu sportblog vezető szerkesztője tart előadást.

Idén ismét megrendezi a DEAC Családi Napot az egyetemi sportklub. A DEAC-Ka-Landban az érdeklődők megismerkedhetnek több mint 20 szakosztállyal, tájékozódhatnak a sportolási, valamint a szakosztályokhoz való csatlakozási lehetőségekről és DEAC-os nyereményekkel gazdagodhatnak.

A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Művészeti Központja és a Bán Imre Kultúratudományi Szakkollégium beszélgetést szervez abból az alkalomból, hogy városunk díszpolgára, a 80 éves Csikos Sándor a Nemzet Színésze lett. A beszélgetést Kornya István, a Csikos Sándor – kulisszák nélkül című könyv szerzője vezeti.