A Debreceni Egyetem közleménye a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban kezelt füstmérgezéses esetekkel kapcsolatban

A Debreceni Egyetem betegellátó intézményeibe, a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházba és a Klinikai Központba összesen 42 beteget szállítottak be vasárnap este a Debrecenben, a Dienes utcán történt tűzeset miatt.
A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházba szállított 13 személynél a vizsgálatok enyhe füstmérgezést mutattak ki, már valamennyien elhagyták az intézményt.
A Klinikai Központ Sürgősségi Klinikájára 27 beteget szállítottak be füstbelégzés miatt. A beérkező betegek egyike sem szenvedett súlyos szén-monoxid mérgezést. A betegek hazabocsátása még az éjszakai órákban megkezdődött.
A Gyermekgyógyászati Klinikára 2 gyermeket szállítottak. Füstmérgezésre utaló fizikális és laboratóriumi jelek nem voltak kimutathatók. A beszállított gyermekek jó általános állapotban voltak. Fizikális állapotuk és laboratóriumi eredményeik nem mutattak kóros eltérést. A két gyermek közül az egyik gyermeket az ügyeleti járóbeteg vizsgálatot követően a szülő saját felelősségére, jó általános állapotban otthonába vitte. A másik gyermeket a mai napon, megfigyelést követően, tartósan tünet- és panaszmentes állapotban hazabocsátották.
2018. május 07.

Letölthető dokumentumok

Események

Versényi Anna képzőművész, író, pszichológus munkáiból nyílik kiállítás Mappa Mundi - „Erre sárkányok élnek” címmel április 28-án az Elméleti Galériában.

A Labdarúgás elmélete és gyakorlata szabadon választható kredittárgy keretében Labdarúgóklubok stratégiái címmel Szabados Gábor sportközgazdász, egyetemi vendégtanár, az NSO.hu sportblog vezető szerkesztője tart előadást.

Idén ismét megrendezi a DEAC Családi Napot az egyetemi sportklub. A DEAC-Ka-Landban az érdeklődők megismerkedhetnek több mint 20 szakosztállyal, tájékozódhatnak a sportolási, valamint a szakosztályokhoz való csatlakozási lehetőségekről és DEAC-os nyereményekkel gazdagodhatnak.