A DE KK Szemklinika aktuális betegellátási rendje

Az újraindítás eljárásrendje a koronavírus-járvány alatt a DE KK Szemklinikán

1.    A DE Klinikai Központ Szemklinikára érkező azon betegeket, akik légúti-fertőzéses és/vagy koronavírus-fertőzésre utaló tünetekkel rendelkeznek (COVID-gyanú), a Szemklinikára történő belépés előtt a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Sürgősségi Betegellátó Osztályra irányítjuk.

Kivétel: ha a DE Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Szemészeti Osztályáról érkeznek speciális ellátásra (ROP, intraokularis tumor, nem traumás eredetű corneaperforáció, altatást igénylő 4 évnél fiatalabb betegek műtéti ellátása). Ilyen esetben a NNK aktuális eljárásrendje szerinti szükséges óvintézkedések mellett látjuk el és izoláljuk a koronavírus-fertőzött szemészeti beteget

A SZEMKLINIKÁN VÉDŐMASZK HORDÁSA, VALAMINT BELÉPÉSKOR A KÉZFERTŐTLENÍTÉS KÖTELEZŐ. BELÉPÉSKOR KÉRDŐÍV KITÖLTÉSE ÉS TESTHŐMÉRSÉKLET MÉRÉS TÖRTÉNIK AZ EGÉSZSÉGÜGYI DOLGOZÓK ÁLTAL.

2. AMBULANCIA RENDJE:
A DEKK Szemklinika ambulanciájára érkező azon betegeket, akiknél a koronavírus-fertőzés gyanúja NEM áll fent, sürgősségi vagy előjegyzett ellátásban részesülnek. Valamennyi szakrendelés működik.

SÜRGŐSSÉGI ELLÁTÁS:

• Sürgősségi panasszal érkező betegek:
  • Hirtelen látásromlás (látóideghártya-leválás lehetősége)
  • Sérülés
  • Erős szemfájdalom (zöldhályogos roham lehetősége)
  • Vörös szem (szembegyulladás lehetősége!)

ELŐJEGYZETT ELLÁTÁS:
Előjegyzésre, azaz pontos időpontra érkező betegek (korábban telefonon/e-mailen, vagy előző vizsgálatkor, vagy osztályról visszahívott betegek)

• Általános ambulancia,
  • Medical retina (macula) ambulancia
  • Glaucoma ambulancia,
  • Uveitis ambulancia,
  • Vascularis ambulancia,
  • Operatív retina ambulancia,
  • Intraocularis tumor ambulancia,
  • Szemhéj ambulancia,
  • Gyermekszemészet

Az előjegyzésre érkező betegek a folyamatos ellátás érdekében pontosan érkeznek (kiadott időpont előtt/után 10 perccel), a nem pontosan érkező betegek újabb időpontot kapnak (kivétel a betegszállítóval vagy nyomós indok miatt késő betegek).
Kísérő nem tartózkodhat a váróteremben és a vizsgálóban (kivéve 18 év alatti gyermek, ill. gondnokság alatt lévő beteg esetében).
A váróteremben a betegek egymástól biztonságos – lehetőleg 2, de legalább 1 méter – távolságra foglalnak helyet.

3. Szemklinika járóbeteg-előjegyzése:
A Szemklinikát telefonon felkereső betegeket (kizárandó a sürgős vizsgálat szükségessége) kikérdezzük. Amennyiben sürgős vizsgálat nem szükséges, a beteget a virtuális ambulancia felkeresésére irányítjuk (szakorvosi konzultáció) vagy a beteg a vizsgálatra időpontot kap.
Előjegyzési elérhetőségek

Általános ambulancia

munkanapokon 08:00-15:30 óra között
Email: elojegyzesszem@med.unideb.hu
Email-ben kért előjegyzés során kérjük megadni a következőket:
Név
TAJ
Mely orvosunkhoz szeretne időpontot kérni?
Van-e friss panasza?
Amennyiben visszajáró betegünk, mi miatt jön kontrollra?

Cornea szakrendelés

Prof. Dr. Módis László,
előjegyzés : H-Sz-Cs 13:00-15:30 óra között

Retina ambulancia előjegyzés

Hétfő-Csütörtök 15:00-16:00 óra között
Péntek 8:00-12:00
Telefon: +36 70313 0296
E-mail: retinaamb@gmail.com

Gyermekszemészet előjegyzés

Hétfő-Csütörtök 14:30-15:00

FEKVŐBETEG OSZTÁLY, MŰTŐ RENDJE:

A Szemklinikán folyamatos munkarendben történnek az előjegyzett és a sürgős műtétek.
A Szemklinika fekvőbeteg osztályán a szükséges műtétek és beavatkozások mihamarabbi elvégzését követően a betegek mihamarabbi elbocsátása a cél.
A Klinikai Központban, így a Szemklinikán is 2020. március 8-tól visszavonásig általános látogatási tilalom van érvényben!
A Szemklinika hivatalos Facebook-oldalán is tájékoztatást nyújt a betegeknek és hozzátartozóknak. Ez ide kattintva, vagy az alábbi linken érhető el.

További elérhetőségek, ahol a betegek tudnak tájékozódni:

E-mail: szemklinika@med.unideb.hu
Telefon: 52-255-617 (munkanapokon 8-16-ig hívható)

-

Nemzetközi konferenciát szervez Csehov európai recepciója címmel a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Szlavisztikai Intézete.