Bemutató üzemek támogatása az UD Agrár Kft-nél

Az UD Agrár Kft „Bemutató üzemek támogatása az UD Agrár Kft-nél” című, 3485118691 azonosító számú projektjének célja, hogy bemutató üzemi programok megtartásával a precíziós mezőgazdaság legújabb, innovatív technológiájával megismertesse a térség agrárgazdasági szereplőit. Az UD Agrár Kft. bemutató gazdaságának tervezett technikai fejlesztései stratégiai szempontból úgy vannak megtervezve, hogy a legmodernebb technológiát integrálják, elősegítve a tapasztalati tanulást és a fenntartható mezőgazdasági gyakorlatokat támogató környezet kialakítását. Minden fejlesztés konkrét célt szolgál a programjainkban részt vevő gazdálkodók, hallgatók tudásának, versenyképességének és a fenntartható fejlődéshez való alkalmazkodóképességének előmozdításában.

A Vidékfejlesztési Program keretében az Európai Unió és Magyarország Kormánya által társfinanszírozott, 599 999 951 Ft vissza nem térítendő támogatással megvalósuló projekt keretében tervezzük egy modern almaültetvény létrehozását, illetve az eszközpark fejlesztését, többek között egy vetőgép, egy traktor, illetve egy parcellakombájn beszerzésével. A Pallagi megvalósítási helyszínen összesen 12 bemutató üzemi program kerül megrendezésre.


A VP1-1.2.1-23 kódszámú Felhívás keretében megvalósuló „Bemutató üzemek támogatása az UD Agrár Kft-nél” című, 3485118691 azonosító számú projekt hozzájárul az UD Agrár Kft. missziójához; mint a Debreceni Egyetem százszázalékos tulajdonában álló társaság, az elérhető legmagasabb, tudásra alapozott kutatások, fejlesztések és innovációk végrehajtásával és annak átadásával szolgálja a kutatást, az innovációt, az oktatást, valamint a gyakorlati képzést és szaktanácsadást a helyi régiókban a lokális társadalmi elvárások, illetve igények alapján. Az UD Agrár Kft. bemutató gazdaságának tervezett technikai fejlesztései stratégiai szempontból úgy vannak megtervezve, hogy a legmodernebb technológiát integrálják, elősegítve a tapasztalati tanulást és a fenntartható mezőgazdasági gyakorlatokat támogató környezet kialakítását. Minden fejlesztés konkrét célt szolgál a programjainkban részt vevő gazdálkodók, hallgatók tudásának, versenyképességének és a fenntartható fejlődéshez való alkalmazkodóképességének előmozdításában.

A Széchenyi 2020 program keretében megvalósuló projekt elszámolható összköltsége 631 578 900 Ft, a támogatás intenzitása 95 %; az 599.999.951 Ft, azaz ötszázkilencvenkilencmillió-kilencszázkilencvenkilencezer-kilencszázötvenegy forint összegű vissza nem térítendő támogatás segítségével a tudásátadással összefüggésben modern innovatív eszközök beszerzésére és infrastrukturális fejlesztésekre nyílik lehetőség; amely keretében tervezzük egy modern almaültetvény létrehozását, illetve az eszközpark fejlesztését, többek között egy vetőgép, egy traktor, illetve egy parcellakombájn beszerzésével.

Bemutató üzemi programok a projekt megvalósulási helyszínén kerülnek megtartásra:

§ Pallagi Kertészeti Kísérleti Telep (4002 Debrecen, Pallagi út 23. helyrajzi szám: 015/2 és 0/14) A bemutató üzemi programokról bővebb információt az UD Agrár Kft. hivatalos (https://udagrar.hu/) honlapján találhatnak, és az egyes bemutató üzemi programokra is ezen a felületen nyílik majd lehetőség regisztrálni.

További információ kérhető:
Papp György projektmenedzser
Telefonszám, mellék: +36 52 512 900 / 74149
E-mail: papp.gyorgy@fin.unideb.hu

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

A DE Zeneművészeti Kar, a Jövő Művészetéért Alapítvány, a DE BTK HTDI Nevelés- és Művelődéstudományi Doktori Program és az MTA DTB Nevelés-, Művelődéstudományi és Pszichológiai Szakbizottsággal ötödik alkalommal várja a zenepedagógiával, zenetudománnyal és zenei előadóművészettel foglalkozó kutatókat, előadóművészeket, tanárokat szakmai eszmecserére, az új kutatások megismerésére és megvitatására március 21 én, pénteken 9 órától az MTA DAB székházban.

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Fafúvós Tanszéke és a Conservatory Alapítvány országos versenyt rendez a magyar közép- és felsőfokú zenei oktatási intézmények oboa és fagott szakos hallgatóinak március 21-én, pénteken 10 órától a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Liszt termében.

Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Agrokémiai és Talajtani Intézete, valamint Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézete is csatlakozott a Magyar Talajtani Társaság a „TALAJ a talpad alatt” címmel megszervezett országos figyelemfelkeltő kampányához. A rendezvény célja, hogy felhívja a figyelmet egyik legfontosabb természeti erőforrásunk és nemzeti kincsünk, termőtalajaink állapotára és fontosságára, a talajdegradáció jelentette komplex, a földrész és a bolygó lakosságát érintő problémákra.