Az Újpestnek sem kegyelmeztünk

A Debreceni Egyetem alakulata kiütötte a lila-fehéreket, így három összecsapást követően makulátlan mérleggel büszkélkedhet.

A DEAC női futsalcsapata az NB I negyedik fordulójában az Újpesttel csapott össze Kistarcsán. Quirikó Vivien együttese kellő önbizalommal vághatott neki a vasárnapi ütközetnek, hiszen ebben a szezonban az Egert és a Diósgyőrt is simán legyőzte a bajnokságban. A lila-fehérek ugyan az első fordulóban bezsebelték a három pontot a Csepel ellen, ám ezt követően a TFSE és a Tolna ellen egyaránt kikaptak.

Álomrajtot vettünk, hiszen a középkezdés után egy szépen felépített akció végén Gajzágó Flóra szerzett gólt. A vezetés megszerzését követően kicsit alábbhagyott a lendület, az újabb találatra a 14. percig kellett várni, ekkor Fülöp Dia volt eredményes. A harmadik gólunk egy szabadrúgásból született, Üveges Katalin kíméletlenül lőtte ki a hosszú sarkot. Rutinos húzóemberünk kicsit később újra megvillant, így a szünetben 0-4 szerepelt a kijelzőn.

A második félidőben egy szép szólót követően André Antónia növelte a fórunkat, majd a vége előtt néhány perccel Hardon Rita szabadrúgásból állította be a végeredményt.

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, de a vezető gólunk után akadozott a gépezet, védekezésben hiányoltam az agresszivitást, támadásban pedig nagyobb sebességgel kellett volna játszanunk. A helyzetkihasználásunk nagyjából rendben volt, az eredménnyel elégedettek lehetünk, de a játékkal kapcsolatban maradt bennem hiányérzet. Mindenki kapott bizonyítási lehetőséget, ami azért is fontos, mert most egy hosszabb válogatott szünet következik, legközelebb október 26-án lépünk pályára – összegzett Quirikó Vivien.

Játékosaink három meccs után hibátlan mutatóval rendelkeznek, legközelebb a Csepelt fogadják a DESOK-ban október 26-án.

NB I 4. forduló
Újpest FC-DEAC 0-6 (0-4)
Kistarcsai Városi Sportközpont, vezette: Liebhardt András, asszisztensek: Kéri I. Zoltán, Lengyel Dorina.
Gólszerzők: Gajzágó (1.), Fülöp (14.), Üveges (15., 18.), André (29.), Hardon (38.)
A DEAC összeállítása: Kopjári – Üveges, Fülöp, Gajzágó, Krascsenics. Cserék: Pozsgai, André, Bali, Kurai, Czene, Nagy A., Rácz, Hardon, Urai. Vezetőedző: Quirikó Vivien.

The post Az Újpestnek sem kegyelmeztünk appeared first on DEAC.