Áramszünet a DE KK Kenézy Gyula campuson

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula campus feladatellátási helyen a meglévő, korszerűsítésre váró 11kV-os kapcsolóberendezések, valamint a kapcsolóberendezések közötti áttérést biztosító átkapcsoló automatika cseréje, korszerűsítése miatt a Kenézy Gyula Campus Bartók Béla út 2 – 26. és Bartók Béla út 1 – 3. alatti telephelyein három alkalommal a normál elektromos hálózaton áramszünet lesz.

A munkálatok annak összetettsége miatt 3 időpontban fognak folyni az alábbiak szerint:

1. időpont: 2023. október 28. (szombat)

Érintett terület: Bartók Béla út 2 – 26. és Bartók Béla út 1 – 3.

A Bartók Béla út 1 – 3. sz. alatti telephelyet érintően a felújított Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai Szakrendelők épület új betápláló fővezetékeinek bekötésének munkálatai miatt az áramszünet 08.00 – 18.00 időtartamot ölel majd fel. Ezen időpont érinti az alábbi Bartók Béla út 2 – 26. sz. alatti épületeket is: Szülészet és Nőgyógyászat, Reumatológia, Rehabilitáció, Végtagsebészet.

2. időpont: 2023. november 11. (szombat)

Érintett terület: Bartók Béla út 2 – 26. és Bartók Béla út 1 – 3.

3. időpont: 2023. november 25. (szombat)

Érintett terület: Bartók Béla út 2 – 26. és Bartók Béla út 1 – 3.

A három időponthoz kapcsolódóan a Bartók Béla út 2-26. sz. alatt a fokozott (aggregátoros) hálózat biztosított lesz.

A felújított Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai Szakrendelők épület új betápláló fővezetékeinek bekötési munkálatai miatt a Szülészet és Nőgyógyászat épület 1db, a Reumatológia, Rehabilitáció, valamint Végtagsebészet összesen 1db egyedileg beüzemelhető mobil aggregátor berendezést kap biztosítva a 08.00 – 18.00 időtartamot érintő áramszünet alatti energia-ellátást.

Biztosított lesz mobil aggregátor berendezéssel a kazánház épület energia ellátása is.

Az Energiaközpontban lévő, az áramszünet ideje alatt üzemelő fokozott (aggregátoros) hálózat biztosításához üzemelő aggregátor berendezések esetleges kiesésekor tartalék aggregátor jelenléte is biztosított lesz. Ezzel az esetlegesen meghibásodó bármely berendezés kiváltva 15 perc átszerelési idővel tudjuk pótolni és biztosítani az érintett épület szükség áramellátását.

A jelzett napokon az áramszünet teljes időtartamában az Általános Műszaki Osztály munkatársai jelen lesznek. A felmerülő kérdések esetén, valamint a munkáltatok időtartama alatt az alábbi elérhetőségeken érhetők el:

Beke Ferenc, épületvillamossági műszaki ellenőr

E-mail: beke.ferenc@fin.unideb.hu

Brázda Gergő, ügyvivő-szakértő

E-mail: brazda.gergo@fin.unideb.hu

Az üzemeltető, UD Praktika Kft. villanyszerelő szakemberei is fokozott jelenléttel fogják biztosítani zökkenőmentes, áramszünet alatti fokozott (aggregátoros) energiaellátást, valamint a visszakapcsolást követő visszaállást.

Kérjük továbbá azon eszközök / berendezések áramtalanítását (eszköz / berendezés csatlakozójának dugaszoló aljzatból történő kihúzását)az áramszüneti napokon 08:00-kor melyek az állandó áramról üzemelnek, annak tekintetében, hogy a visszakapcsolás következtében azokban károsodás be ne következhessen.

Törös Attila
főmérnök

Közzététel dátuma

Események

Idén immár 17. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat külföldi hallgatóit tömörítő szervezete, az International Student Union (ISU) gasztronómiai fesztiválját, az International Food Day-t a Debreceni Egyetemen.

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.