Alulmaradtunk a Kecskemét otthonában

A Debreceni Egyetem alakulata a 30. percben komoly hátrányba került, végül valamelyest kozmetikázott az eredményen.

A DEAC férfi futsalcsapata az NB I ötödik fordulójában a Kecskemét otthonában vizitált csütörtök este. Több szempontból is nehéznek ígérkező meccs várt Tihanyi Csaba legénységére. Elég csak arra gondolni, hogy az ellenfél az előző idényben ezüstérmet szerzett az élvonalban. A kecskemétiek játékereje mellett az is gondot okozhatott, hogy a keretünk nem lehetett teljes, ugyanis Faragó Ádám és Vass Ottó sem léphetett pályára. Érdekesség, hogy a hazaiak kapuját az a Krajcsi Bence őrizte, aki 2017 és 2023 között alakulatunkat erősítette.

A találkozó elején Pál Patrik löketét szép vetődéssel tolta szögletre a Faragót helyettesítő Vincze Szabolcs. Nem sokkal később Kajtár próbálkozását hárította 20 esztendős kapusunk. A másik oldalon Balázsi Attila tesztelte Krajcsit, aki állta a sarat. Az első félidő derekához közeledve Pál góljával megszerezte a vezetést a házigazda. Nem sokkal később már 2-0 állt a kijelzőn, mivel Fekete Márk átlövése is a kapunkban kötött ki. Nem okozott meglepetést az, hogy Tihanyi Csaba nem várt tovább az időkéréssel. A tizenharmadik minutumban még nehezebbé vált a helyzetünk, ugyanis egy szöglet után Kajtár Mátyás Krisztián lőtte ki a hosszú sarkot. A szünetig nem módosult az eredmény, így jelentős javulásra lett volna szükség a folytatásban.

A második félidőben próbáltunk faragni a különbségen, de Krajcsi többször borsot tört az orrunk alá. A 30. percben Haász középre tett labdája végül Sallai Bencét érintve jutott a gólvonalon túlra. A hátralévő időben előbb Balázsi, majd Franchu is beköszönt, ezzel a két villanással 4-2 lett a végeredmény. Franchu egyébként az öt a négy elleni felállásunkból profitált, a nyáron a Székelyudvarhely gárdájától érkező Balázsi Attila pedig először volt eredményes az NB I-ben.

Sok idő nem lesz a pihenésre, hiszen hétfőn 18 órakor az Újpest vendégeskedik a DESOK-ban.

NB I 5. forduló
SG Kecskemét Futsal-DEAC 4-2 (3-0)
Messzi István Sportcsarnok, vezette: Borbás Bottyán Aurél, asszisztensek: Kakuk Szabolcs, Aczél Tibor.
Gólszerzők: Pál (8.), Fekete (10.), Kajtár (13.), Sallai (30.), ill. Balázsi (33.), Franchu (36.)
A DEAC összeállítása: Vincze – Balázsi, Franchu, Erdei Sz., Gonzalo Galán Carsí. Cserék: Gali, Faragó L., Erdei K., Krajnyák, Győri, Tóth B., Kovács Á., Varga Z., Magyar. Vezetőedző: Tihanyi Csaba.

The post Alulmaradtunk a Kecskemét otthonában appeared first on DEAC.