7. Földtudományi Nyári Tábor

A Debreceni Egyetem Földtudományi Intézete ezúttal 2 turnusban 2023. június 26-30. és 2023. július 3-7. között szervezi meg a 7. Földtudományi Nyári Táborát általános iskolák 4-7. osztályos tanulói számára.
A tábor célja, hogy ismeretterjesztő előadásokon, terepen, laboratóriumban és szakmai kiránduláson mutassuk be a földtudomány rejtelmeit a gyerekeknek. A táborban résztvevők játékos formában megismerkednek a műholdas helymeghatározó eszközök használatával, térképészettel, drónnal történő légifotózással, domborzatmodellezéssel az egyetemi folyóvizes laboratóriumban és a szélcsatornában, az alapvető talajtani vizsgálatokkal, kőzet- és ásványfelismeréssel, csiszolatok készítésével és mikroszkópos vizsgálatával és a meteorológiai műszerek használatával. A szabadidős és csoportos foglalkozásokon az oktatók munkáját a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Kölcsey Ferenc Tanítóképzési Intézet hallgatói segítik.

Információ és jelentkezés: vasvari.maria@science.unideb.hu

Közzététel dátuma
Letölthető dokumentumok

Események

A Lippai Balázs Roma Szakkollégium szervezésében a Péli Tamás kulturális est keretében mutatják be a Sors/Képek Roma életutak dokumentumfilmen című kötetet.

Öt művészeti iskola összefogásában viszik színre napjaink egyik legnépszerűbb musicaljét, a Cabaret-t az oDEon egyetemi színházban. A közönségnek áprilisban két alkalommal is különleges élményben lehet része, hiszen pár napon belül két alkalommal is bemutatják a darabot.

A Debreceni Egyetem Hallgatói Kapcsolatok és Szolgáltatások Központja, Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ a Lelkierő Egyesülettel közösen rendezi meg 2024. április 20-án a 9. Családi Jégkarnevált az egyetemi dolgozók és gyermekei részére a Debreceni Jégcsarnokban.