Fodor Antal: Kockáztatni kellett

A vezetőedző szerint a Debreceni Egyetem alakulata a kezdeti hibák miatt hamar elbizonytalankodott a legutóbbi bajnokiján.

A DEAC férfi röplabdacsapata két hősies győzelem után (a Pénzügyőrt és a Kazincbarcikát is 3:2-re verte) múlt csütörtökön a döntőesélyes MÁV Előre Foxconnt fogadta az Extraligában. Sajnos az első két szettben a székesfehérváriak domináltak, mindkét periódusban 13 pontos különbség alakult ki. A harmadik játszma már nagyobb küzdelmet hozott, ekkor játékosainknak a szépítésre is lehetőségük nyílt, ám a végjátékból a vendégek jöttek ki jobban (22:25). Összességében elmondhatjuk, hogy nem borult a papírforma a DESOK-ban, de a harmadik játékrész miatt maradhatott bennünk pici hiányérzet.

Azt gondolom, hogy ezen a mérkőzésen az erősebb csapat nyert – szögezte le Fodor Antal a 3:0-s vereség után. – Tudtuk, hogy nem mi vagyunk az esélyesek, bár ettől jobb teljesítményt vártunk magunktól. Ellenfelünk nagy lendülettel kezdett, míg nekünk a megoldásaink nem igazán jöttek be az elején, ettől pedig elbizonytalanodtunk. A kezdőcsapat nem hozta azt, amit vártam, így a cseréknek adtam lehetőséget. Szerencsére a kispadról beszálló játékosok nem mondtak csődöt, ezért végig a pályán maradhattak. Nagyon örülök a helytállásuknak, ez fontos lehet, ugyanis hosszú a szezon, ezért mindenkire szükség lehet. A nyitásoknál lehet a biztonságra vagy a rizikóra is törekedni. Ilyen szintet képviselő gárda ellen előbbi nem ér sokat, mivel ezt könnyen kivédekezi, így mindenképpen kockáztatni kellett. A vereség miatt nem kell búslakodnunk, nekünk a közvetlen riválisokkal vívott találkozókból kell jól kijönnünk. Nyilván a harmadik szettet jó lett volna behúzni. Ebben a játszmában a fehérváriak azért nyertek, mert stabilabbak voltak, míg mi két kritikus helyzetben is hibáztunk. Reményeim szerint ha legközelebb találkozunk a fehérváriakkal, már jobb meccset tudunk játszani velük – hangsúlyozta a rutinos tréner.

Együttesünkre az előjelek alapján szombaton sokkal könnyebb mérkőzés vár, mivel az a Szeged érkezik a DESOK-ba, amely ebben az idényben mindegyik bajnokiját fiaskóval zárta.

Fotó: Derencsényi István

The post Fodor Antal: Kockáztatni kellett appeared first on DEAC.