Erasmus+ projekt az autisták munkahelyi veszélyeinek csökkentésére

A Debreceni Egyetem partnerként vesz részt a “PREVENTION OHS HAZARDS AND RISKS FOR ASD PEOPLE” című projektben, melynek vezető partnere a spanyol AEGARE – Galíciai Vállalkozók Egyesülete Aragonban és az Ebro folyó területén. A projekt az Erasmus+ európai program támogatásával valósul meg a SEPIE irányításával, ami a spanyol Oktatási, Kulturális és Sport Minisztériumhoz tartozik.

A projekt célja egy módszertan kidolgozása, amely segítséget nyújt az autizmussal élők munkahelyi veszélyeinek csökkentéséhez képzéseken keresztül. A módszertan nemcsak az autista személyeket, hanem azokat a szakembereket is támogatná, akik közvetlenül vagy közvetve részt vesznek az autisták képzésében, valamint segítik az autista emberek munkavállalását, munkaerőpiaci felkészítését (autisták oktatásával foglalkozó tanárok, munkahelyi kockázatok megelőzésére szakosodott szakértők, stb.)


A projektben résztvevő partnerek célja javítani és kiterjeszteni a kifejezetten autisták számára kínált, magas színvonalú oktatási lehetőségeket, melyek lehetővé teszik, hogy ha egy autista személy munkát vállal, ismerje a foglalkozással járó kockázatokat és tisztában legyen azzal is, hogyan kerülheti el az esetleges baleseteket az adott munkakörben.


A projekt céljainak eléréséhez képzési segédanyagok készülnek, melyek felkészítik az autistákat a munkahelyi veszélyek elkerülésére. Az oktatási anyagokat olyan játékokba integrálják, amelyek interaktív és egyéni tanulást is lehetővé tesznek, az adott fejlettségi szinthez igazítva a tartalmakat.

 

További információk a projekt honlapján: http://stopasd.org/


 

Letölthető dokumentumok

Események

A DE BTK Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszék valamint a MTA DAB Nevelés- és Művelődéstudományi Szakbizottsága szervezésében a Kutatások hasznosulása a gyakorlatban címmel rendez konferenciát november 25-én, hétfőn.

Futballstílusok, futballfilozófiák címmel tart előadást Kozma Mihály, minden idők legsikeresebb MLSZ futsal szövetségi kapitánya a Labdarúgás elmélete és gyakorlata című előadás-sorozat keretében.

A modern labdarúgó világbajnokságok történetéről tart előadást Sándor Mihály, sporttörténész, újságíró, szakíró, Nívó - és Ezüstgerely-díjas szerző a Labdarúgás elmélete és gyakorlata című előadás-sorozat keretében.