A Debreceni Egyetem közleménye az Etikai Bizottság eljárásaival kapcsolatban

A Debreceni Egyetem Etikai Bizottsága a Vlagyimir Putyin díszpolgári címét érintő sajtónyilatkozatok kapcsán három – az egyetem jelenlegi és volt rektora ellen indult – etikai eljárásban hozott határozatot.

Az Etikai Bizottság a három bejelentést – azonos előzményére tekintettel – egy eljárásban tárgyalta, határozatában megállapította, hogy az etikai vizsgálatoknak belpolitikai előzménye és alappal feltételezhető politikai utóhatása lenne, így mind a jelenlegi, mind a volt rektor elleni etikai eljárás a Debreceni Egyetem politikai semlegességének követelményébe ütközik, ennek megfelelően a bejelentések érdemi vizsgálatára nem került sor.

Debrecen, 2017. november 29.

Letölthető dokumentumok

Események

Idén immár 17. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat külföldi hallgatóit tömörítő szervezete, az International Student Union (ISU) gasztronómiai fesztiválját, az International Food Day-t a Debreceni Egyetemen.

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.