XX. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozó és Verseny

A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Kamarazene Kabinetje és a Conservatory Alapítvány 2024. március 2-án, szombaton rendezi meg a XX. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozót és Versenyt a zeneművészeti felsőoktatás intézményei számára.

A versenyen nappali tagozatos hallgatók alkotta, vonós hangszeresekből álló kamarazene csoportok (duó, trió, kvartett, kvintett), fafúvós hangszeresekből álló kamarazene csoportok (trió, kvartett, kvintett) tetszőleges vonós és fafúvós hangszeresekből álló, valamint zongorás kamarazene (vonós-zongora, fafúvós-zongora, illetve vonós-fafúvós-zongora) csoportok vesznek részt, de együttesenként egy-egy gitáros, énekes vagy rézfúvós hallgató közreműködése is lehetséges.

Az esemény célja, hogy a hazai zenei felsőoktatási intézményekben tanuló fiatal tehetségek, leendő művészek találkozhassanak, szakmai tapasztalatot cseréljenek, egymástól tanuljanak, valamint összemérjék zenei tudásukat és ezzel együtt fellépési lehetőségeket kapjanak.

Időpont: 2024. 03. 02., szombat 10 óra
Helyszín: Liszt terem, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar (4032 Debrecen, Nagyerdei krt. 82.)